Nowa era technologii finansowych: 15. FinTech & 14. InsurTech Digital Congress już w czerwcu

 • Lendtech
 • 22.05.2024

15. FinTech & 14. InsurTech Digital Congress odbędzie się już 14 czerwca 2024 r. w hotelu The Westin Warsaw. Eksperci branż fintech i insurtech spotkają się, aby przeanalizować kluczowe trendy wpływające na rozwój technologii sektora finansowego i ubezpieczeniowego. Fundacja Lendtech została Partnerem konferencji.

Myślą przewodnią nadchodzącej edycji będzie Embedded Finance and the Rise of Insurtech. Kongres zainauguruje blok poświęcony dynamicznie zmieniającemu się krajobrazowi biznesowemu oraz wyzwaniom i szansom jakie pojawiają się w nowym otoczeniu. Eksperci zbadają proces adaptacji fintechów i insurtechów do zmieniających się realiów. Pojawią się zagadnienia związane m.in. ze zmianami w embedded finance oraz modelami ubezpieczeniowymi i finansowymi, ewolucją produktów embedded, czynnikami wpływającymi na rozwój insurtech i nowymi perspektywami inwestycyjnymi sektora oraz postrzeganiem bancassurance przez pryzmat wykorzystania technologii przez banki. Następnie akcent dyskusji przeniesiony zostanie na trendy i praktyczne wykorzystanie embedded financeembedded insurance. Prelegenci porozmawiają o strategiach zwiększania rentowności i dopasowania produktu w obszarze embedded finance i embedded insurance, metodach inkorporacji tych produktów do oferty w sposób opłacalny, przyczynach oporu klientów wobec embedded insurance, technikach skutecznego włączania tych produktów w proces zakupowy poprzez aplikacje wielofunkcyjne, wyzwaniach związanych z otwartością banków na online’owe kredyty dla nowych klientów, a także o sposobach zaspokojenia oczekiwań pokolenia Z poprzez emocjonalne angażowanie klienta i ewolucję modeli biznesowych.

Ważnym tematem czerwcowej edycji będą innowacje w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym. Omówiony zostanie wpływ trendów na rozwój firm insurtech, strategie finansowania tych spółek i przyciągania inwestycji od dużych graczy ubezpieczeniowych, metody angażowania nowych segmentów klientów takich jak GenZ i Silver w technologie cyfrowe, innowacje w fintechowe rozwiązania dla sektorów B2C i B2B, ewolucja usług bankowych w kierunku fintechizacji oraz transformacja płatności. Poruszone zostaną także tematy dotyczące wpływu neobanków na bankowość, rola e-commerce w sektorze finansowym oraz wyzwania związane z wsparciem ekspansji zagranicznej rodzimych handlowców w kontekście cross-border e-commerce.

Następnie przeanalizowane zostaną zmiany sektora w ujęciu technologicznym, w szczególności związane z ewolucją sztucznej inteligencji oraz integracją usług w życie codzienne użytkowników. Prelegenci omówią ryzyka i możliwości związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI), czynniki decydujące o przewadze konkurencyjnej na rynku AI, wpływ demokratyzacji AI na sektor inwestycji, realizację etycznego AI, zastosowanie AI w zapewnieniu jakości, optymalizacji finansów i automatyzacji, jej zdolności do wykrywania wzorców oraz zapobiegania oszustwom finansowym, potencjalne wprowadzenie przez producentów samochodów ubezpieczeń opartych na danych telematycznych, a także przyszłe kierunki rozwoju technologicznego poza erą AI.

Podczas debaty Security & Data & RegTech eksperci pochylą się nad zagadnieniami priorytetowego traktowania bezpieczeństwa cybernetycznego w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym, nowych technologii w obronie przed atakami i wojną hybrydową, wyzwań w ochronie danych przy ich przenoszeniu między chmurami i interakcji z Big Tech, doboru działań prewencyjnych i bezpieczeństwa w kontekście AML. Pojawią się równiż zagadnienia dotyczące zmian w regulacjach związane z Regtech i Data Act, wprowadzenia DSA i zasady ochrony tożsamości suwerennej oraz dostępu do danych, a także implikacji pierwszej regulacji AI Act dla przyszłości sztucznej inteligencji.

Nie zabraknie tematyki danych w branży healthcare.  Prelegenci rozpatrzą strategie wprowadzania innowacyjnych narzędzi diagnostycznych wspierających lekarzy, możliwości insurtechów w działaniu prewencyjnym i zmniejszaniu zachorowalności, wpływ sektora opieki zdrowotnej na rozwój rynku insurtech, znaczenie współpracy między tradycyjnymi ubezpieczycielami a insurtechami oraz healthtechami, wyzwania związane z ryzykiem biznesowym i kulturą innowacyjności, potrzebę szybkiej ścieżki certyfikacji i refundacji dla innowacji healthtech oraz dysproporcje między beneficjentami a płatnikami w kontekście prewencyjnych rozwiązań zdrowotnych jako argument za współpracą między sektorami prywatnym i publicznym.

W gronie prelegentów 15. FinTech & 14. InsurTech Digital Congress  wystąpią m.in.:

 • Anita Bogusz, Członkini Zarządu ds. ryzyka Nationale-Nederlanden, Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie
 • Natalia Brzezinski, Founder, Absolute Strategies
 • Radosław Dylik, Członek Zarządu odpowiedzialny za Sprzedaż i Marketing, Payka
 • Piotr Frankowski, Dyrektor Zarządzający, Ayming Polska
 • Szymon Gutkowski, Member Board Of Directors, Kaspi Bank
 • Monika Jaroń-Kornatka, Tribe Leader – Dyrektor Departamentu Doskonałości Operacyjnej i Finansowej, UNIQA TU na Życie
 • Grzegorz Pawlicki, Członek Zarządu, CIO, Europa Ubezpieczenia, HDI Embedded
 • Aleksandra Sroka-Krzyżak, VP Group Strategy, M&A & Corporate Development, Allegro
 • Katarzyna Tomczyk-Czykier, Dyrektor Pionu Innowacji i Cyfryzacji, Tribe Owner Omnichannel, Bank Credit Agricole
 • Adam Wandachowicz, Country Manager, Toyota Insurance Services Poland
 • Katarzyna Wojdyła, Wiceprezes Zarządu, Link4
 • Arkadiusz Zaremba, Dyrektor Zarządzający, OtoMoto Pay
 • Magdalena Zmitrowicz, Wiceprezes Zarządu, Bank Pekao

FinTech & InsurTech Digital Congress jest kluczową pozycją na mapie branżowych eventów. To miejsce, gdzie pomysły i wiedza kluczowych liderów świata finansów i ubezpieczeń, którzy nie boją się wyzwań i potrafią wykorzystywać nowe technologie, przynoszą rewolucyjne projekty i rozwiązania. Wydarzenie skierowane jest dla przedstawicieli sektora bankowego i ubezpieczeniowego, fintechów, insurtechów, firm pożyczkowych, kancelarii prawnych, inwestorów, firm technologicznych, IT, startupów oraz przedstawicieli administracji państwowej i firm doradczych.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menedżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.05.2024

Najnowsze artykuły z kategorii