PayTel sfinalizował umowę przejęcia Kar-Tel

  • Lendtech
  • 07.11.2023

Dostawca rozwiązań płatniczych – PayTel S.A. – przejął 100% udziałów w spółkach z Grupy Kar-Tel (Kar-Tel I sp. z o.o. oraz Kar-Tel II sp. z o.o.). Firmy te specjalizują się w świadczeniu usług dodanych oraz dostarczaniu produktów w punktach sprzedaży, wykorzystując terminale płatnicze oraz zaawansowane rozwiązania sprzedażowe i informatyczne. Obejmuje to takie usługi, jak doładowania telefonów oraz płatności za rachunki. Dzięki temu PayTel wzmocni swoje kompetencje w tym zakresie oraz będzie mógł stworzyć jedną z najbardziej kompleksowych ofert dla obecnych i nowych klientów. PayTel jest częścią portugalskiej Grupy SIBS.

 

Nasza wspólna oferta to kompletna propozycja dla klientów indywidualnych oraz sieciowych. Rozwiązania z zakresu e-commerce, aplikacje typu softPOS oraz produkty systemowe dla sieci handlowych to wachlarz propozycji wchodzących w skład oferty. Będziemy je dalej rozwijać, tworząc indywidualne i innowacyjne rozwiązania, skrojone na miarę potrzeb wszystkich klientów – mówi Adam Tencza, Członek Zarządu PayTel.

– Jesteśmy przekonani o wartości tej akwizycji i z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość. Kar-Tel na przestrzeni lat wypracował wysokie kompetencje w oferowaniu usług dodanych dla klientów z każdego segmentu rynku. Ponadto spółki z grupy cechuje duża elastyczność i zwinność przy realizacji projektów. Przed nami pracowite miesiące, w których będziemy skupiać się na maksymalizacji wartości dla obu firm – dodaje Michał Krasiński, były Head of Product Management w PayTel, pełniący obecnie rolę General Managera w Kar-Tel.

Przejęcie umożliwi PayTel poszerzenie oferowanych rozwiązań płatniczych oraz usług dodatkowych, a także pozwoli na nawiązanie nowych partnerstw i zwiększenie udziału w rynku.

PayTel i Kar-Tel nadal będą aktywnie działać na rzecz rozwoju i upowszechniania płatności elektronicznych oraz usług cyfrowych w Polsce.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 07.11.2023

Najnowsze artykuły z kategorii