Polski start-up przygotowuje się do wejścia na rynek USA – RevDeBug weźmie udział w Boston Bootcamp

  • Lendtech
  • 07.06.2022

Polski start-up, który opatentował w Stanach Zjednoczonych “czarną skrzynkę” dla oprogramowania przygotowuje się do wejścia na rynek USA. RevDeBug weźmie udział w Boston Bootcamp organizowanego przez MIT Enterprise Forum CEE, co jest wynikiem zwycięstwa w tym programie akceleracji. Wcześniej firma zyskała dwóch dużych europejskich klientów z branży medycznej – w Polsce i Rumunii.

Narzędzie RevDeBug to „czarna skrzynka” dla oprogramowania. Opatentowane w USA rozwiązanie nie tylko pokazuje dokładne miejsce w kodzie, gdzie wystąpił błąd, ale i wszystkie czynniki, które spowodowały jego wystąpienie. Skraca to czas usunięcia awarii o połowę.

Europejscy klienci to oczywiście dopiero początek planów na ekspansję na rynki zagraniczne, do których RevDeBug przygotował się bardzo dokładnie. – Rozmawiamy również z kolejnymi potencjalnymi klientami z Europy, m.in. w Wielkiej Brytanii. Jednak naszym głównym celem są oczywiście Stany Zjednoczone, a celem rundy inwestycyjnej, do której się przygotowujemy, jest rozwój marketingu i sprzedaży w USA – mówi Marek Szmigiel, prezes RevDeBug.

Kierunek: USA

W czerwcu polski start-up weźmie udział w Boston Bootcamp organizowanego przez MIT Enterprise Forum CEE, który ma na celu wsparcie młodych start-upów w tworzeniu kompleksowej i skutecznej strategii wejścia na rynek USA. Udział w tym wydarzeniu jest wynikiem zwycięstwa w akceleratorze afiliowanym przy MIT.

Obecność w Bostonie będzie okazją, żeby w trakcie warsztatów z liderami i mentorami związanymi z MIT wzbogacić naszą strategię wejścia na rynek amerykański (Go-To-Market). Szczególnie obiecująco brzmi dla mnie warsztat związany z budowaniem kanałów sprzedaży partnerskiej w Stanach Zjednoczonych. Chcemy również rozwinąć naszą sieć kontaktów zarówno z amerykańskimi funduszami venture capital jak i potencjalnymi klientami – mówi prezes RevDeBug. Warsztaty mają pomóc polskiej firmie lepiej się przygotować do wejścia i szybkiego skalowania na rynku amerykańskim. W trakcie Boston Bootcamp przedstawiciele polskiego start-upu będą mieli okazję spotkać się z innymi laureatami tej edycji w obszarze oprogramowania B2B.

Oprócz tego zespół pracuje już nad programami pilotażowymi w Wielkiej Brytanii, gdzie współpraca z Santander Bank Polska S.A. została wybrana w październiku 2020 r. jako najlepsza w akceleratorze AccelPoint.

RevDeBug dobrze przygotował się do ekspansji zagranicznej. Dyrektorem ds. sprzedaży został Călin Mureşan. Przez ostatnie cztery lata był odpowiedzialny za dział Account Management w Netguru – jednego z największych polskich software house’ów, zajmującego się tworzeniem oprogramowania dla wiodących firm na rynkach polskim i zagranicznym. Rozbudował zespół z trzech do 30 osób, a obroty firmy wzrosły w tym czasie sześciokrotnie – do ponad 50 milionów dolarów rocznie.

Polski start-up przygotowuje się do wejścia na rynek USA – RevDeBug weźmie udział w Boston Bootcamp organizowanego przez MIT Enterprise Forum CEE

Kierunek: branża medyczna

Jedną z branż, na które stawia start-up jest właśnie służba zdrowia. Na początku roku firma zaczęła współpracę z Lux Medem, jedną z największych polskich prywatnych sieci medycznych. Teraz umowę podpisała największa rumuńska prywatna sieć medyczna – Regina Maria.

Sprawność obsługi pacjentów, brak przerw w dostępności usług i bezpieczeństwo danych są dla sieci medycznych kluczowe. Nasze rozwiązanie pozwala skrócić o połowę czas usunięcia awarii – mówi Adam Kruszewski, dyrektor ds. technicznych RevDeBug. – Właśnie dlatego, zarówno w przypadku grupy LuxMed, jak i Regina Maria, wdrożyliśmy nasze narzędzie na portalu pacjenta, który z perspektywy pacjentów jest najważniejszą usługą w obu tych przypadkach – mówi Călin Mureşan, dyrektor ds. sprzedaży w RevDeBug.

Kierunek: rozwój

RevDeBug pozyskał również w ubiegłym roku 10 milionów złotych na rozwój i ekspansję. Inwestorem jest Adam Rudowski, założyciel i wieloletni CEO Veracomp, wiodącego dystrybutora rozwiązań teleinformatycznych w Polsce. Oprócz tego, RevDeBug pozyskał środki z polskich programów wspomagających przedsiębiorców. – Współpraca z nimi pozwala nam na pojawienie się na ważnych światowych eventach i spotkaniach, gdzie będziemy mogli przedstawić nasze rozwiązanie na rynku międzynarodowym – mówi Tomasz Kruszewski, założyciel RevDeBug i członek rady nadzorczej.

Interesuje nas jednak nie tylko branża medyczna. Nasze rozwiązanie pozwala usprawnić działanie, przyspieszyć usuwanie błędów oraz zmniejszyć koszty działów IT właściwie w każdej firmie. W branży bankowej czy e-commerce jest to kluczowe i tam również prowadzimy rozmowy – podsumowuje Marek Szmigiel.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 07.06.2022

Najnowsze artykuły z kategorii