1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. Przedstawiciele...

Przedstawiciele finansów i marketingu z inicjatywą dla Ukrainy

  • Lendtech
  • 03.03.2022

Bieguni – polska drużyna biegaczy narciarskich w najbliższy piątek rozpocznie zmagania na legendarnym, szwedzkim festiwalu biegowym Biegu Wazów (Vasaloppet), w jego 100. edycję. Drużyna złożona m.in. z przedstawicieli polskiego świata finansów i marketingu, wspierana przez e-platformę z kamperami na wynajem, postanowiła, że tym razem pobiegnie w celach charytatywnych. Na start piątka Biegunów zaproponowała 5 tys. PLN wsparcia dla Polskiej Akcji Humanitarnej. Jednak to dopiero początek biegu Biegunów dla Ukrainy.

Członkowie teamu, czyli Przemysław Barankiewicz (szef Finax w Polsce, jak również członek Rady Programowej Konferencji E-commerce Fintech Connect), Jarosław Dominiak (prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych), Michał Masłowski (wiceprezes SII), Grzegorz Derlacz (emerytowany oficer Straży Granicznej) oraz Karol Jedliński (założyciel Hagen Comm) zadeklarowali, że zarówno podczas  podróży do Szwecji kamperem (która wystartowała 2 marca), jak i podczas dwóch biegów po 90 km (sztafetowy 4 marca i indywidualny 6 marca) kwestowali i będą kwestować na rzecz wsparcia dla Ukrainy.

W jaki sposób? Według metody 1 PLN za 1 km. Każdy przejechany kamperem Campiri kilometr oraz każdy kilometr przebiegnięty przez członków polskiego teamu oznacza 1 PLN wsparcia na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Ponadto każdy nowy obserwujący konta Bieguni na Twitterze to kolejne 1 PLN dla PAH, podobnie jak każde polubienie posta czy repost relacji z podróży i startu Biegunów. Dodatkowo każda sekunda przewagi lub straty do drugiej obecnej na szwedzkim festiwalu sztafety z Polski, czyli reprezentacji „Pulsu Biznesu” (Bonnier Business Polska), będzie oznaczała przekazanie kolejnego 1 PLN na rzecz organizacji charytatywnej. Akcja fundraisingowa Biegunów obejmuje również kilometry przebiegnięte przez team „Pulsu Biznesu”.

Zespół Biegunów zadeklarował, że górny limit wsparcia PAH na poziomie 10 tys. PLN nie jest ostateczny i może zostać zwiększony, w zależności od wsparcia sponsorów i zasięgu zbiórki. Akcja fundraisingowa kończy się 9 marca.

 

Biegnijcie razem z nami dla Ukrainy! 


Bieg Wazów to długodystansowy bieg narciarski, rozgrywany w szwedzkiej prowincji Dalarna. Jest najstarszym, najdłuższym i największym tego typu maratonem narciarskim na świecie, poprowadzonym na dystansie 90 km z Sälen do Mory. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1922 r., a inspiracją do jej zapoczątkowania była ucieczka przyszłego króla Gustawa Wazy przed siepaczami króla Chrystiana II w 1520 r.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 03.03.2022

Najnowsze artykuły z kategorii