Revolut rozszerza ofertę o fundusze inwestycyjne ETF

  • Lendtech
  • 10.05.2023

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 29 milionów klientów na świecie, udostępnia klientom swojego europejskiego podmiotu Revolut Securities UAB (w krajach EOG, ang. EEA) nowy produkt inwestycyjny: fundusze indeksowe (ETF). Od dziś mogą oni inwestować w jednostki ponad 100 funduszy ETF już od kwoty 1 EUR. Partnerem Revolut dostarczającym usługę jest Upvest, berliński fintech specjalizujący się w tworzeniu opartej na API infrastruktury dla produktów inwestycyjnych.

Revolut rozszerza ofertę o fundusze inwestycyjne ETF

ETF, czyli fundusze indeksowe (Exchange Traded Funds) to prosta i elastyczna forma dywersyfikacji ekspozycji na rynek. Fundusze ETF obejmują szeroki zakres aktywów, jak akcje i obligacje, z danego sektora lub indeksu giełdowego, przez co mogą pomóc klientom zaoszczędzić czas i pieniądze – inaczej niż przy zakupie tych aktywów osobno. ETF to również ciekawe rozwiązanie dla klientów, którzy szukają inwestycji długoterminowych i nie planują angażować się w trading czy nazbyt aktywne zarządzanie portfelem.

Revolut oferuje zarówno fundusze ETF nowych sektorów gospodarki – np. sztuczna inteligencja, wodór, big data lub cyberbezpieczeństwo, jak i branż rozwiniętych – np. gry video, usługi chmurowe, pojazdy elektryczne lub czysta energia, a także rynków tradycyjnych – np. turystyka, ochrona zdrowia, biotechnologia czy energetyka. Oferta obejmuje ponadto główne światowe indeksy – jak S&P 500, NASDAQ, DAX czy FTSE. Klienci mogą też dywersyfikować swój portfel aktywów inwestując w ETF akcji, towarów lub obligacji.

Inwestycje w ETF są dostępne dla każdego: minimalna inwestycja wynosi tylko 1 EUR. Wystarczy pobrać nową wersję aplikacji, wejść w zakładkę Centrum (Hub) a następnie w sekcję Produkty majątkowe (kafelek Akcje), by przenieść część środków na poczet inwestycji w fundusze ETF (mogą to zrobić klienci europejskiego podmiotu Revolut Securities UAB). Aplikacja pozwala śledzić wyniki funduszy dzięki stale aktualizowanym wykresom, watchlistom i bieżącym newsom z rynku. Zależnie od planu, klienci mają do dyspozycji 1 (Standard), 3 (Plus), 5 (Premium) lub 10 (Metal) darmowych transakcji miesięcznie. Po przekroczeniu limitu pobierana jest opłata w wysokości 0,25% (minimum 1 EUR) za każdą transakcję. Revolut pobiera też opłatę (custody fee) w wys. 0,12% w skali roku (pobierana miesięcznie) od wartości przechowywanych aktywów.

Revolut planuje dalsze rozszerzenie oferty o europejskie akcje i kolejne produkty inwestycyjne już w najbliższych miesiącach.

Naszym celem jest stałe poszerzanie oferty produktów i usług inwestycyjnych. Udostępnienie funduszy ETF to następstwo wcześniejszego, pomyślnego uruchomienia podmiotu Revolut Securities Europe UAB i usług handlu akcjami we wszystkich krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Chcemy wejść na rynek z szeroką gamą produktów inwestycyjnych, w tym akcji spółek notowanych w Europie, obligacji, funduszy i usług robo-advisory, a także zaawansowaną platformą transakcyjną dla doświadczonych traderów – powiedział Rolandas Juteika, Head of Wealth and Trading (EEA) w Revolut.

Tak jak w przypadku każdego typu inwestycji kapitał narażony jest na ryzyko. Wartość inwestycji może zarówno wzrosnąć, jak i spaść.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Revolut w regulaminie usługi: link. Strona z tabelą opłat i FAQ: link.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 10.05.2023

Najnowsze artykuły z kategorii