Revolut udostępnia Mobile Wallets, by ułatwić i przyspieszyć przelewy międzynarodowe

  • Lendtech
  • 23.01.2024

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 35 milionów klientów na świecie i ponad 3 miliony w Polsce, udostępnił usługę Mobile Wallets, by ułatwić i przyspieszyć przelewy międzynarodowe.

Revolut udostępnia Mobile Wallets, by ułatwić i przyspieszyć przelewy międzynarodowe

Portfele cyfrowe stają się dominującą i najszybciej rosnącą formą płatności na świecie. Ich rola rośnie także w obszarze przelewów międzynarodowych. Usługa Mobile Wallets zapewnia szybki, prosty i wygodny proces przesyłanie pieniędzy na zagraniczne portfele cyfrowe. Wystarczy wpisać imię i nazwisko oraz adres email lub telefon, by środki znalazły się u odbiorcy, często niemal natychmiast (do 20 sekund), po drugiej stronie globu. Bezpośredni przelew na portfel cyfrowy to potencjalnie mniejsze ryzyko, że kwota utknie u któregoś z banków pośredniczących, jak ma to czasem miejsce w przypadku tradycyjnych przelewów.

Klienci Revolut w Europie (Wielka Brytania i kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego) mogą korzystać z usługi Mobile Wallets, aby wysyłać środki ze swojej aplikacji Revolut bezpośrednio na dwa pierwsze portfele cyfrowe: M-Pesa (do Kenii) i bKash (do Bangladeszu). Kolejne portfele i kraje pojawią się niebawem. Usługa jest kierowana zarówno do osób pracujących za granicą i przesyłających pieniądze do domu, jak i studentów uczących się za granicą i potrzebujących finansowej łączności z rodziną.

Portfele cyfrowe cieszą się uznaniem zarówno w krajach Azji, Afryki, jak i obu Ameryk. Przykładem jest M-Pesa (57 mln klientów) i jej pozycja w Kenii, oraz bKash (70 mln klientów) i jego popularność w Bangladeszu. Integracja z portfelami cyfrowymi to kluczowy element wpływający na powodzenie ekspansji Revolut na nowe perspektywiczne rynki oraz budowanie bliskości między ludźmi podczas długiej rozłąki (np. drobny prezent na walentynki lub urodziny).

Usługa Mobile Wallets i przelewy na zagraniczne portfele cyfrowe to alternatywa dla międzynarodowych przelewów bankowych i przesyłania gotówki “z okienka, do okienka”, co bywa kosztowne. Ma to szczególne znaczenie w tych krajach, gdzie wiele osób nie posiada konta bankowego, natomiast używa bardziej lub mniej zaawansowanego telefonu (obowiązuje cennik i regulamin).

Ekspaci z Kenii i Bangladeszu mieszkający w Europie mają często kłopot z przesyłaniem pieniędzy do domu. Cieszę się, że dzięki usłudze Mobile Wallets, nasi klienci będą mogli robić to w sposób intuicyjny, łatwy i błyskawiczny – powiedział Akshat Mittal, General Manager, Revolut International Payments.  – Jesteśmy skupieni na dalszym wykorzystaniu naszej technologii i globalnego zasięgu do wspierania tanich i wygodnych przelewów międzynarodowych. Dopasowując nasze usługi do wymogów gospodarki cyfrowej, chcemy ułatwiać klientom i ich rodzinom na całym świecie efektywne poruszanie się po świecie finansów.

Mobile Wallets to kolejna metoda przesyłania pieniędzy za granicę, w sposób błyskawiczny i przy koszcie porównywalnym jak w przypadku przelewów bankowych w Revolut. Potencjalną korzyścią jest tu większa wygoda, prostota i dodatkowy wybór, dzięki któremu klienci mogą wybrać metodę płatności na portfel cyfrowy, z którego chętnie korzystają w ojczyźnie. Aktualny cennik Revolut za usługę Mobile Wallets i wysłanie pieniędzy do Bangladeszu i Kenii (obowiązuje regulamin, pt. 14):

  • Kenia (KES) 0,75% (minimum 1 GBP)
  • Bangladesz (BDT) 0,20% (minimum 1 GBP)

A jak zmieniają się kierunki przelewów międzynarodowych z i do Polski?

Wielu Polaków mieszka, pracuje lub uczy się za granicą. Ma to wpływ na ilość i wartość przelewów wychodzących oraz przychodzących do Polski. Liczba klientów Revolut w Polsce otrzymujących przelewy zagraniczne wzrosła w 2023 roku o 36% (r/r), liczba przelewów o 39% (r/r), a ich wartość o 29% (r/r). W TOP5 krajów skąd przychodziły transfery do Polski nie było rewolucji, były to (kolejno, według łącznej wartości): Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Irlandia i Norwegia. Z TOP10 wypadły Czechy, a pojawiła się Dania.

Jeśli chodzi o przelewy wysyłane z Polski za granicę, zmian było więcej. Liczba klientów Revolut w Polsce wysyłających przelewy międzynarodowe wzrosła w 2023 roku o 34% (r/r), liczba przelewów także o 34% (r/r), a ich wartość o 51% (r/r). W TOP5 krajów dokąd trafiały transfery z Polski były (kolejno, wg. łącznej wartości): Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Hiszpania i USA (spadek z 3 na 5 miejsce). Z TOP10 wypadła Litwa i Ukraina, a pojawiły się Norwegia i Szwajcaria. Na powyższe wzrosty wolumenów wpływ miał również ogólny wzrost liczby klientów Revolut w Polsce.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 23.01.2024

Najnowsze artykuły z kategorii