Revolut udostępnił nowy kurs edukacyjny z serii Learn & Earn – wspólnie z Polkadot wyjaśni czym jest staking kryptowalut

  • Lendtech
  • 06.03.2023

Revolut robi kolejny krok by kryptowaluty były przystępne i lepiej rozumiane – udostępnia w aplikacji nowy kurs z serii Learn & Earn. To czwarty kurs z kolei i drugi z Polkadot. Klienci będą mogli poznać zagadnienie stakingu w teorii i praktyce oraz zdobyć nagrody w postaci DOT, tokena natywnego kryptowaluty Polkadot (można go będzie wymienić od ręki na waluty FIAT).

Revolut udostępnił nowy kurs edukacyjny z serii Learn & Earn - wspólnie z Polkadot wyjaśni czym jest staking kryptowalut

Polkadot to protokół, którego token jako pierwszy pojawił się na platformie edukacji finansowej Learn & Earn. Klienci Revolut, by zdobyć tokeny DOT, musieli najpierw zapoznać się z technologią leżącą u podstaw kryptowalut, a następnie zaliczyć testy wiedzy. Nowy kurs jest dostępny dla klientów Revolut w Wielkiej Brytanii i Europie (EOG). Tym razem, mogą oni otrzymać do 8 EUR w tokenach DOT. Warunkiem jest udział w lekcjach i poprawne rozwiązanie quizu. Nagroda zostanie dodana do salda krypto klienta po poprawnym rozwiązaniu testu. Można też od razu wykorzystać zdobytą wiedzę i przeznaczyć tokeny do stakowania w aplikacji Revolut.

Premiowany kurs Polkadot tym razem składa się z dwóch lekcji. Pierwsza wyjaśnia proces stakingu; druga koncentruje się na koncepcji i interakcji wielołańcuchowej. Treść jest oparta na materiałach wizualnych, interaktywnych kartach i filmach, które w przystępny sposób objaśniają kluczowe aspekty i zastosowania DOT, natywnego tokena Polkadot.

Zainteresowanie kryptowalutami i technologią blockchain rośnie, dlatego kontynuujemy poszerzanie dostępu do świata kryptowalut i dzielimy się wiedzą. Z kursów Learn & Earn w aplikacji Revolut skorzystały już miliony naszych klientów – powiedział Emil Urmanshin, General Manager Crypto w Revolut.

Wierzymy, że jedynym sposobem, by klienci podejmowali świadome decyzje w świecie kryptowalut, jest upewnienie się, że mają odpowiednie narzędzia by zrozumieć jak działają kryptowaluty. Dlatego, cieszymy się z nowego etapu współpracy z Polkadot i kursu, który pozwoli klientom dowiedzieć się więcej o stakingu. Biorąc pod uwagę kierunek zmian regulacyjnych, jesteśmy przekonani, że czas na taką edukację jest właściwy. Klienci będą mieli okazję poznać czym jest stakowanie on-chain, zrozumieć jak działa, upewnić się, czy czują się komfortowo zaprzęgając swoje kryptowaluty 'do pracy’, by przynosiły im pasywny dochód – dodał Emil Urmanshin.

Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie ze strony konsumentów na wiedzę o kryptowalutach. Dlatego, cieszymy się z sukcesu programu edukacyjnego Learn & Earn w Revolut. Dzięki nowemu kursowi na temat stakingu, chcemy przybliżać do siebie światy Web2 i Web3. Staking jest ważnym narzędziem w ekosystemie Polkadot. Pozwala każdemu uczestniczyć aktywnie w ruchu na rzecz budowania lepszej sieci, pomagając nam w jej zabezpieczeniu i dalszej decentralizacji – powiedział Robert Habermeier, Współzałożyciel Polkadot.

Revolut udostępnił niedawno w aplikacji usługę stakingu kryptowalut, która umożliwia klientom stakowanie m.in. Polkadot i osiąganie zwrotu do 11,65% w skali roku z przechowywanych na saldach tokenów.

Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty w Revolut?

Revolut Ltd, to spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która oferuje szerokie spektrum usług finansowych poprzez aplikację Revolut, gdzie kryptowaluty stają się coraz bardziej poszukiwaną i popularną usługą. Revolut udostępnia handel kryptowalutami we wszystkich planach, przy czym klienci planu Standard mogą przejść na wyższy, płatny plan jeśli chcą obniżyć koszt transakcji tokenami.

Klienci mogą kupować kryptowaluty już od 1€ i jest na to kilka sposobów. Mogą korzystać ze zleceń typu stop lub limit, lub użyć funkcji zakupu cyklicznego i uśredniać w ten sposób zmienność cen na rynku. Dodatkową funkcją, jest automatyczne kupowanie wybranej kryptowaluty za zaokrąglenia do pełnych kwot, czyli “końcówki” z codziennych zakupów. Klienci Revolut mają do dyspozycji blisko 100 kryptowalut. W 2022 roku liczba tokenów dostępnych dla klientów Revolut wzrosła 9-krotnie w porównaniu z początkiem 2021 roku.

Celem Revolut jest bycie najbezpieczniejszą platformą do handlu, korzystania i uczenia się kryptowalut. Firma stale przypomina klientom, że kryptowaluty cechuje bardzo wysoka zmienność i ceny mogą ulec raptownym zmianom. Fintech wierzy w zwiększenie dostępu do kryptowalut, z zastrzeżeniem, że produkty te mogą nie być właściwe dla każdego. Dlatego, Revolut zachęca klientów do poszukiwania informacji o kryptowalutach w wielu niezależnych źródłach i zapoznanie się zarówno z potencjałem, jak i ryzykiem, które ze sobą niosą, jeszcze przed podjęciem decyzji o ich ewentualnym zakupie, lub sprzedaży. Klienci, zanim rozpoczną handel kryptowalutami, powinni też wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową i okoliczności życiowe. Kryptowaluty nie są regulowane. Zdeponowane w nich środki nie podlegają gwarancjom. Ceny kryptowalut podlegają wysokiej zmienności. Należy uiszczać podatki od zysków kapitałowych z handlu kryptowalutami.

Kursy Learn & Earn są dostępne dla klientów z Europy i Wielkiej Brytanii. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronach:

https://www.revolut.com/legal/cryptocurrency-terms/
https://www.revolut.com/legal/crypto-learn-and-earn

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 06.03.2023

Najnowsze artykuły z kategorii