Revolut udostępnił w aplikacji nowy kurs wiedzy na temat kryptowalut, partnerem jest Algorand

  • Lendtech
  • 28.06.2023

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 30 milionów klientów na świecie, robi kolejny krok by stworzyć szeroką i przystępną ofertę usług związanych z kryptowalutami poprzez dodawanie kolejnych funkcji, produktów i kursów wiedzy. Fintech udostępnił właśnie klientom w Wielkiej Brytanii i krajach EOG szósty kurs edukacji finansowej Learn & Earn poświęcony efektywności blockchainów, na przykładzie Algorand.

Revolut udostępnił w aplikacji nowy kurs wiedzy na temat kryptowalut, partnerem jest Algorand

Kursy Learn & Earn zostały stworzone, aby pomóc klientom poszerzyć wiedzę na temat kryptografii, kryptowalut i powiązanych z nimi zagadnień. Mają przystępną, interaktywną formę i kończą się testem wiedzy. Za zaliczenie wszystkich quizów klienci mogą zdobyć bonusy o łącznej wartości do 15€ wypłacane w poszczególnych tokenach (można je zachować lub wymienić od razu na waluty FIAT).

W aplikacji dostępnych było 5 kursów: Podstawy wiedzy o kryptografii i kryptowalutach, Internet oparty na blockchainie na przykładzie Polkadot, Staking tokenów na przykładzie Polkadot, Zdecentralizowane giełdy na przykładzie 1Inch, Inteligentne kontrakty na przykładzie Avalanche. Udostępniony właśnie szósty kurs dotyczy efektywności blockchainów i posługuje się przykładem platformy Algorand i jej tokena (ALGO).

Koncepcja i kluczowe cechy blockchainu

Algorand Token platformy Algorand, ALGO, jest jedną z najnowszych kryptowalut oferowanych w aplikacji Revolut. Może być wykorzystany do realizacji dowolnego typu transakcji w ramach ekosystemu Algorand. Token jest używany do uiszczania opłat transakcyjnych, obsługi sieci oraz w zdecentralizowanych aplikacjach (dApps) do zakupów w aplikacjach i dostępu do ich poszczególnych funkcji.

Stworzony w 2017 roku przez laureata Nagrody Turinga, Silvio Micali, Algorand może wysłać dowolny cyfrowy zasób (taki jak NFT lub kryptowaluta) lub wykonać inteligentny kontrakt w 3,7 sekundy lub mniej. Jest również skalowalny, co oznacza, że bez względu na to, jak bardzo obciążona jest sieć, użytkownik niezmiennie otrzyma odpowiednio wysoką prędkość.

Algorand wykorzystuje mechanizm konsensusu Pure Proof of Stake (PPoS). To aktualizacja mechanizmu konsensusu Proof of Stake (PoS) używana także przez inne blockchainy. PoS wymaga od osób wspierających sieć zablokowania tokenów jako zabezpieczenia w celu weryfikacji i przetwarzania transakcji. Dzięki PPoS firmy Algorand tokeny są zawsze dostępne w portfelach, a użytkownicy spełniający wymagania są wybierani losowo w celu weryfikacji transakcji. Mechanizm konsensusu PPoS jest bardziej zrównoważony niż PoS, ponieważ wymaga znacznie mniej zasobów obliczeniowych.

Na kurs Algorand składają się dwie lekcje:

  • Lekcja 1: Wprowadzenie do Algorand. Klienci dowiedzą się czym jest mechanizm konsensusu Algorand i jak działa. Lekcja wyjaśnia również, w jaki sposób Algorand różni się od innych łańcuchów bloków wykorzystujących mechanizm konsensusu PPoS.
  • Lekcja 2: Algorand i zrównoważony rozwój. Zrównoważony rozwój jest istotną cechą mechanizmu konsensusu PPoS firmy Algorand. Uczestnicy dowiedzą się jaki jest ślad węglowy Algorand i ile energii potrzeba do zabezpieczenia jego sieci. Algorand jest postrzegany jako “zielony blockchain” ze względu na niskie zużycie energii. Użytkownicy dowiedzą się też w jaki sposób Algorand współpracuje z globalnymi organizacjami w celu zrównoważenia emisji CO2 i jakie branże tworzą rozwiązania dzięki Algorand.

Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty w Revolut?

Revolut Ltd, to spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która oferuje szerokie spektrum usług finansowych poprzez aplikację Revolut, gdzie kryptowaluty stają się coraz bardziej poszukiwaną i popularną usługą. Revolut udostępnia handel kryptowalutami we wszystkich planach, przy czym klienci planu Standard mogą przejść na wyższy, płatny plan jeśli chcą obniżyć koszt transakcji tokenami.

Klienci mogą kupować kryptowaluty już od 1€ i jest na to kilka sposobów. Mogą korzystać ze zleceń typu stop lub limit, lub użyć funkcji zakupu cyklicznego i uśredniać w ten sposób zmienność cen na rynku. Dodatkową funkcją, jest automatyczne kupowanie wybranej kryptowaluty za zaokrąglenia do pełnych kwot, czyli “końcówki” z codziennych zakupów. Klienci Revolut mają do dyspozycji blisko 110 kryptowalut i ponad 12 kolekcji kryptowalut.

Celem Revolut jest bycie najbezpieczniejszą platformą do handlu, korzystania i uczenia się kryptowalut. Firma stale przypomina klientom, że kryptowaluty cechuje bardzo wysoka zmienność i ceny mogą ulec raptownym zmianom. Fintech wierzy w zwiększenie dostępu do kryptowalut, z zastrzeżeniem, że produkty te mogą nie być właściwe dla każdego. Dlatego, Revolut zachęca klientów do poszukiwania informacji o kryptowalutach w wielu niezależnych źródłach i zapoznanie się zarówno z potencjałem, jak i ryzykiem, które ze sobą niosą, jeszcze przed podjęciem decyzji o ich ewentualnym zakupie, lub sprzedaży. Klienci, zanim rozpoczną handel kryptowalutami, powinni też wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową i okoliczności życiowe. Kryptowaluty nie są regulowane. Zdeponowane w nich środki nie podlegają gwarancjom. Ceny kryptowalut podlegają wysokiej zmienności. Należy uiszczać podatki od zysków kapitałowych z handlu kryptowalutami.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie poświęconej kryptowalutom, kursom i w regulaminie usługi.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.06.2023

Najnowsze artykuły z kategorii