Revolut z ofertą rozliczenia podatków od kryptowalut

  • Lendtech
  • 27.04.2023

Revolut otwiera klientom handlującym kryptowalutami dostęp do zewnętrznej usługi raportowania podatkowego w obniżonej cenie – to kolejny krok by stać się super-aplikacją do wszystkich spraw finansowych.

Współpraca Revolut i Koinly, globalnej firmy specjalizującej się w podatkach od kryptowalut, ma sprawić, że rozliczanie podatków wynikających z handlu kryptowalutami stanie się mniej stresujące, mniej czasochłonne i mniej obarczone ryzykiem błędu, niż w przypadku manualnych obliczeń. Klienci Revolut mogą obecnie kupować i sprzedawać tokeny w ramach oferty ponad 100 dostępnych kryptowalut i ponad 12 kolekcji, grupujących tokeny ze względu na ich cechy wspólne (jak DeFi, NFT). Ponadto, klienci mogą uczyć się świata kryptowalut i blockchain dzięki nowym kursom wiedzy Learn & Earn w aplikacji. Usługa raportowania podatkowego uzupełnia coraz szerszą ofertę kryptowalut, z której korzystać mogą miliony klientów Revolut na całym świecie.

Zaletą Koinly przy obliczaniu podstawy i kwoty należnego podatku z tytułu handlu kryptowalutami jest intuicyjny i przejrzysty proces. Narzędzie jest nie tylko łatwe w użyciu, umożliwia też tworzenie skonsolidowanego raportu, który integruje aktywa i transakcje kryptowalutowe realizowane na wielu platformach. Koinly jest w stanie generować raporty integrujące transakcje na ponad 1700+ tokenach, 170+ blockchainach, 100+ portfelach i jest dostępny jako usługa na 34 rynkach na świecie.

Nowa funkcja dostępna jest w sekcji Krypto w aplikacji Revolut. Po dotknięciu odnośnika do platformy Koinly, należy się zarejestrować (Single Sign-On). Po synchronizacji transakcji dokonanych w Revolut, warto przejrzeć zaraportowane transakcje, a następnie zaakceptować sugerowaną cenę za stworzenie raportu. Cena końcowa może się różnić, w zależności od m.in. liczby transakcji dokonanych na innych platformach, które dołączymy do raportu, będzie również pomniejszona o rabat do -60% dla klientów Revolut. Po opłaceniu i pobraniu raportu klient może wykorzystać go przy wypełnianiu zeznania podatkowego w organach podatkowych właściwych dla swojej jurysdykcji podatkowej.

„Złożenie deklaracji podatkowej dotyczącej kryptowalut i innych aktywów cyfrowych jest wyzwaniem dla wielu osób. Dlatego, szukaliśmy rozwiązania, które w sposób automatyczny zebrałoby informacje, skonsolidowało, wygenerowało w formie raportu podatkowego w ciągu kilku minut i w ten sposób spełniło oczekiwania naszych klientów. Jesteśmy przekonani, że narzędzie proponowane w ramach partnerstwa z Koinly sprawi, że prawnie wymagane czynności podatkowe będą łatwiejsze, mniej stresujące i bardziej dostępne dla wszystkich” – powiedział Mazen Eljundi, Global Business Head of Crypto w Revolut.

„Chcemy być najbardziej odpowiedzialnym dostawcą na rynku usług związanych z kryptowalutami, pomagać naszym klientom w poznawaniu świata Web 3 i budować bezpieczny, zgodny z regulacjami ekosystem w branży kryptowalut. Zgodność z obowiązującymi regulacjami jest w centrum wszystkiego, co robimy w Revolut. To krok, który ma wesprzeć klientów Revolut w wypełnianiu zobowiązań podatkowych” – dodał Mazen Eljundi.

“Cieszymy się, że możemy połączyć siły z wiodącą super-aplikacją finansową. Revolut czyni szybkie postępy w rozwoju oferty kryptowalut. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani jako wyłączny partner podatkowy aplikacji – to krok, który dodatkowo wzmacnia istniejącą ofertę. Klienci Revolut otrzymali łatwy dostęp do Koinly przez aplikację Revolut, co usprawnia proces obliczania podatków od kryptowalut” – powiedziała Jane McEvoy, Global Head of Partnerships w Koinly.

Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty w Revolut?
Revolut Ltd, to spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która oferuje szerokie spektrum usług finansowych poprzez aplikację Revolut, gdzie kryptowaluty stają się coraz bardziej poszukiwaną i popularną usługą. Revolut udostępnia handel kryptowalutami we wszystkich planach, przy czym klienci planu Standard mogą przejść na wyższy, płatny plan jeśli chcą obniżyć koszt transakcji tokenami.

Klienci mogą kupować kryptowaluty już od 1€ i jest na to kilka sposobów. Mogą korzystać ze zleceń typu stop lub limit, lub użyć funkcji zakupu cyklicznego i uśredniać w ten sposób zmienność cen na rynku. Dodatkową funkcją, jest automatyczne kupowanie wybranej kryptowaluty za zaokrąglenia do pełnych kwot, czyli “końcówki” z codziennych zakupów. Klienci Revolut mają do dyspozycji blisko 100 kryptowalut. W 2022 roku liczba tokenów dostępnych dla klientów Revolut wzrosła 9-krotnie w porównaniu z początkiem 2021 roku.

Celem Revolut jest bycie najbezpieczniejszą platformą do handlu, korzystania i uczenia się kryptowalut. Firma stale przypomina klientom, że kryptowaluty cechuje bardzo wysoka zmienność i ceny mogą ulec raptownym zmianom. Fintech wierzy w zwiększenie dostępu do kryptowalut, z zastrzeżeniem, że produkty te mogą nie być właściwe dla każdego. Dlatego, Revolut zachęca klientów do poszukiwania informacji o kryptowalutach w wielu niezależnych źródłach i zapoznanie się zarówno z potencjałem, jak i ryzykiem, które ze sobą niosą, jeszcze przed podjęciem decyzji o ich ewentualnym zakupie, lub sprzedaży. Klienci, zanim rozpoczną handel kryptowalutami, powinni też wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową i okoliczności życiowe. Kryptowaluty nie są regulowane. Zdeponowane w nich środki nie podlegają gwarancjom. Ceny kryptowalut podlegają wysokiej zmienności. Należy uiszczać podatki od zysków kapitałowych z handlu kryptowalutami.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 27.04.2023

Najnowsze artykuły z kategorii