Shares – $ 40 mln inwestycja Serii B m.in na ekspansję w Polsce

  • Lendtech
  • 25.07.2022

Shares, pierwsza w Europie aplikacja do inwestowania społecznościowego, zamknęła właśnie finansowanie rundy B o wartoności 40 mln USD od funduszu Velar Ventures. Obecna runda podnosi całkowitą inwestycję w start-up do 90 mln USD. Fintech planuje wykorzystać pozyskane finansowanie na ekspansję w Europie w tym Polsce oraz wprowadzenie oferty kryptowalut.

Shares - 40 mln inwestycja Serii B m.in na ekspansję w Polsce

Od czasu premiery w Wielkiej Brytanii w maju 2022 r. Shares zdobyło ponad 150 000 użytkowników i stało się drugą najczęściej pobieraną aplikacją w kategorii „Finanse” w App Store i szóstą najczęściej pobieraną aplikacją w Wielkiej Brytanii.

Shares łączy w sobie prostotę produktu inwestycyjnego ze wszystkimi funkcjami, jakich użytkownicy mogą oczekiwać od aplikacji mediów społecznościowych, tworząc nową kategorię aplikacji inwestycyjnych – “inwestowanie społecznościowe”. Klienci mogą uczyć się i rozmawiać o inwestowaniu ze swoimi przyjaciółmi, rodziną i społecznościami o podobnych poglądach, jednocześnie uzyskując dostęp do setek akcji w USA.

“Inwestowanie społecznościowe” to kolejny trend w inwestowaniu

Misją Shares jest usuwanie barier, które napotykają na swojej drodze osoby rozpoczynające przygodę z inwestowaniem, demokratyzacja inwestowania, zapewnienie klientom dostępu do zaufanej sieci znajomych i specjalistów, możliwość dyskusji i rozwijania swojego portfolio na bezpiecznej platformie.

W ciągu zaledwie trzech miesięcy ponad 150 000 użytkowników dołączyło do Shares, z czego 66% to pokolenie Z (poniżej 25 lat) i 26% millenialsów (26-41). Użytkownicy chwalili aplikację za łatwą w obsłudze nawigację i intuicyjny interfejs.

Aplikacja Shares w Wielkiej Brytanii oferuje obecnie między innymi: inwestowanie społecznościowe, tablicę z informacjami o aktywności uzytkowników, powiadomienia push, grupowe portfolia do obserwowania, czaty i powiadomienia społecznościowe, oceny analityków i alerty cenowe.

Co dalej: ekspansja w Europie w tym w Polsce

Poza ciągłym ambitnym wzrostem w Wielkiej Brytanii, Shares wykorzysta niedawną inwestycję do dalszego wprowadzania innowacji w swoim produkcie, tworząc produkty zorientowane na społeczność, mające na celu ułatwienie dostępu do inwestycji.

Inwestycja wspierać będzie również ekspansję i wzrost firmy w krajach całej Unii Europejskiej oraz wejście na inne rynki międzynarodowe. Z zastrzeżeniem odpowiednich zgód organów regulacyjnych, Fintech spodziewa się wejść na rynek w pozostałej części Europy do końca tego roku. Aby wspierać swój rozwój na lokalnych rynkach, Shares zatrudnia regionalnych dyrektorów generalnych i zespoły w Barcelonie, Berlinie, Sztokholmie, Amsterdamie i Krakowie. Polska została wybrana na centralę Shares w regionie CEE. Krakowskie biuro zatrudnia już ponad 75 pracowników.

Dodatkowo, w ramach retoryki ciągłych innowacji i rozwoju, Shares wejdzie w przestrzeń Web3.0. Fintech obecnie analizuje swoją ofertę kryptowalut, która umożliwi użytkownikom bezproblemowe transakcje w przestrzeni aktywów cyfrowych, wszystko za pośrednictwem aplikacji Shares.

Komentując aktualną rundę finansowania, Benjamin Chemla, Founder & CEO powiedział, „Wspaniale jest widzieć niezachwiane zaufanie naszych inwestorów nie tylko do Shares jako platformy, ale także do stojącego za nią zespołu. W ramach naszej misji demokratyzacji świata finansów pozostajemy zaangażowani w innowacyjność, zwinność i gotowość do zapewniania najwyższej jakości usług naszym klientom dziś i jutro. Obecna runda od Valar Ventures posłuży jedynie wzmocnieniu naszego rosnącego rozmachu, wspierając kolejny etap naszej ekspansji w Europie, która z kolei posłuży jako trampolina do ekspansji międzynarodowej”

Fintech założony przez Benjamin Chemla, Chief Executive Officer; François Ruty, Chief Technology Officer oraz Harjas Singh, Chief Product Officer to międzynarodowy i szybko rozwijający się zespół. Pracownicy dołączyli z wiodących firm, w tym z Revolut, Trade Republic, Monzo, Stuart, Morgan Stanley, Bumble, Gorillas, Gopuff i FreeNow.

James Fitzgerald, Partner w Valar Ventures, skomentował: „Jesteśmy dumni z rozwoju, jaki osiągnęło Shares w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Premiera w Wielkiej Brytanii była wielkim osiągnięciem i nie możemy się doczekać, aż Shares będzie rozwijać się w całej Europie. Była to dla nas okazja do zainwestowania w innowacyjną firmę zajmującą się inwestowaniem społecznościowym, która kwestionuje status quo tradycyjnego inwestowania detalicznego — nie możemy się doczekać współpracy z Benjaminem i zespołem w kontynuowaniu tej misji”.

Aplikacja jest narazie dostępna jedynie w Wielkiej Brytanii. Fiirma uruchomiła listę oczekujących, dla mieszkańców innych krajów eurpejskich, dostępną na stronie internetowej https://shares.io/ dzięki której dostanie się dostęp do aplikacji po jej starcie.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 25.07.2022

Najnowsze artykuły z kategorii