Usługa „Płać kartą i wypłacaj” dostępna już w 2 tysiącach sklepów sieci Biedronka

  • Lendtech
  • 21.03.2023

Usługa „Płać kartą i wypłacaj” z kartą Mastercard® pozwala na wypłatę gotówki przy okazji dokonywania zakupów. Sieć Biedronka uruchamia ją właśnie w 2 tysiącach swoich placówek na terenie całego kraju. Będzie można z niej korzystać także zbliżeniowo.

Usługa „Płać kartą i wypłacaj” dostępna już w 2 tysiącach sklepów sieci Biedronka

W grudniu ub.r. w wybranych sklepach Biedronki prowadzony był pilotaż tego programu. Jego wyniki, a także zainteresowanie klientów sieci tą usługą spowodowało, że od 20 marca będzie ona dostępna w znacznie większej liczbie placówek.

Jak skorzystać z usługi „Płać kartą i wypłacaj”? To możliwe podczas zakupów w sklepach sieci Biedronka, za które płatność realizowana jest kartą Mastercard. Wypłata gotówki jest dopuszczalna już przy transakcjach zakupu powyżej 1 zł, ale w kasie sklepu musi znajdować się odpowiednia ilość gotówki. Płacąc za zakupy kartą Mastercard, należy poinformować kasjera o zamiarze wypłaty pieniędzy.

Niezależnie od kwoty zakupów, należy podać kasjerowi kwotę wypłaty i włożyć lub przyłożyć kartę do terminala. Dla bezpieczeństwa wypłata jest zawsze zabezpieczona kodem PIN do karty, a minimalna kwota wypłaty wynosi 50 zł. Kwota wypłaty zostanie dodana do wartości zakupu – mówi Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor ds. operacji finansowych w sieci Biedronka.

Płać kartą i wypłacaj” to usługa, która cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Doceniają oni fakt, że gotówkę można łatwo wypłacić przy okazji codziennych zakupów – szybko i wygodnie. Wprowadzając to rozwiązanie do kolejnych sklepów Biedronki, nie tylko wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, ale także dajemy im wybór, jaką formą płatności chcą się posługiwać – mówi Kamila Kaliszyk, dyrektorka ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

W ramach usługi możliwa jest także wypłata wielokrotności 50 zł, ale nie więcej niż 300 zł (tj. 50 zł, 100 zł, 150 zł, 200 zł, 250 zł i 300 zł). Z usługi można skorzystać wielokrotnie danego dnia, nie jest ona jednak dostępna w kasach samoobsługowych. Biedronka nie będzie pobierać opłaty za skorzystanie z usługi, a ewentualne opłaty pobierane są tylko przez bank, który wydał kartę. Można je sprawdzić w tabeli opłat i prowizji dla danej karty płatniczej.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 21.03.2023

Najnowsze artykuły z kategorii