Visa prezentuje Spending Momentum Index (SMI)

  • Lendtech
  • 16.07.2021

Visa opublikowała czerwcowy odczyt USA Spending Momentum Index (SMI) czyli wskaźnik ekonomiczny prezentujący aktualny miernik wydatków konsumenckich, który powstaje na bazie informacji o transakcjach dokonywanych przez miliony klientów Visa.

Spendum Momentum Index to bardzo ciekawy wskaźnik, który tworzony jest na podstawie aktualnych, ale oczywiście anonimizowanych danych transakcyjnych dokonywanych za pomocą kart Visa. Dzięki temu pokazuje on tempo wzrostów lub spadków wydatków konsumenckich.

W porównaniu do majowego odczytu wydatki konsumenckie rosły rok do roku, ale w nieco wolniejszym tempie. Z odczytu wynika 53 proc. konsumentów wydaje teraz więcej niż rok temu, podczas gdy 47 proc. wydaje tyle samo lub mniej.

SMI pomaga ocenić zdolność konsumpcyjną konsumentów

Choć SMI wyhamowywało w ujęciu miesięcznym, to faktyczne obniżenie tempa wydatków konsumenckich było niewielkie. Dynamika wydatków, chociaż się rozszerza, pozostaje nierównomierna w różnych regionach USA.

Visa publikuje wskaźnik co miesiąc w celu śledzenia postępów w ożywieniu gospodarczym. SMI jest użytecznym narzędziem pomagającym ocenić zdolność konsumpcyjną konsumentów. Prócz publicznie dostępnego ogólnego SMI, dla klientów Visa dostępne są również subindeksy (m.in. segment kart, sektory wydatków, lokalizacja klientów), do których dostęp oferowany jest na zasadzie subskrypcji.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 16.07.2021

Najnowsze artykuły z kategorii