Kongres Kredytu Konsumenckiego 2026 to kluczowe spotkanie ekspertów, liderów instytucji finansowych, regulatorów oraz firm technologicznych, które wspólnie analizują aktualne wyzwania i przyszłość rynku kredytów konsumenckich w Polsce.
To przestrzeń do merytorycznych debat, prezentacji trendów, wymiany doświadczeń oraz networkingu na najwyższym poziomie — w gronie osób decyzyjnych i praktyków rynku. Kongres łączy perspektywy biznesowe, regulacyjne i technologiczne, z naciskiem na bezpieczeństwo rynku, dobre praktyki i innowacje w finansach konsumenckich.
Wydarzenie organizowane jest przez Polski Związek Instytucji Pożyczkowych i Fundację Lendtech.
Kongres Kredytu Konsumenckiego 2026 obejmie kluczowe obszary sektora i przedstawi uczestnikom wydarzenia praktyczną wiedzę oraz inspirację do działań:
Przegląd zmian w polskim i unijnym prawie dotyczącym rynku kredytów konsumenckich
Implementacja dyrektywy CCD2 i jej wpływ na działalność instytucji finansowych
Rola KNF, UOKiK i innych organów nadzorczych w kształtowaniu bezpiecznego rynku
Analiza rynku consumer finance: szanse i zagrożenia
Dynamika rozwoju produktów BNPL, kart kredytowych, pożyczek konsumenckich
Zachowania i preferencje konsumentów — wpływ pokolenia Gen Z na rynek finansów
Transformacja cyfrowa w usługach kredytowych i pożyczkowych
Wykorzystanie AI, automatyzacji i nowych narzędzi w ocenie ryzyka
Bezpieczeństwo danych i cyberzagrożenia
Scenariusze rozwoju sektora do końca obecnej dekady
Rola instytucji finansowych wobec rosnącej konkurencji i nowych modeli biznesowych
Współpraca regulatorów, banków i fintechów
Biznesowe spotkania i wymiana kontaktów
Inspiracje do wdrażania najlepszych praktyk
Sound Garden Hotel – nowoczesna przestrzeń dla biznesu i wypoczynku
Kongres odbędzie się w Sound Garden Hotel przy ul. Żwirki i Wigury 18 w Warszawie, w przestronnej Sali Symphony. To nowoczesne i komfortowe miejsce, które doskonale odpowiada na potrzeby spotkań biznesowych.
Dzięki dogodnej lokalizacji i możliwości skorzystania z hotelowej oferty, uczestnicy mogą w pełni skupić się na wydarzeniu, unikając stresu związanego z logistyką.
Bilet na Kongres Kredytu Konsumenckiego dla 1 osoby
Zawiera:
949 zł + VAT – cena obowiązuje do 19 lutego 2026 roku
949 PLN + VAT
Pakiet dla 3 osób
Zawiera:
2290 zł + VAT – cena obowiązuje do 19 lutego 2026 roku
2 290 PLN + VAT
Masz pytania dotyczące Kongresu? Chcesz zaprezentować swoją firmę lub innowacyjne rozwiązania? Skontaktuj się z nami:
fundacja@lendetch.pl
Hanna Hylińska: hanna.hylinska@lendtech.pl | 603 183 129
Organizatorzy: Polski Związek Instytucji Pożyczkowych i Fundacja Lendtech.
Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.
Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.
Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.