1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Partnerzy

Partnerzy

Rynek nowoczesnych finansów, w tym obszar pożyczek i finansowania, jest ważnym kierunkiem rozwoju. Digitalizacja i zmiany ofertowe, tendencje i oczekiwania zarówno klientów, jak i biznesu, stanowią istotną część szerokiej branży lendtech. Przedstawiamy Partnerów Fundacji Lendtech oraz serwisu lendtech.pl, którzy razem z nami tworzą najważniejsze i rzetelne miejsce wiedzy, edukacji, rekomendacji, analiz.

 

 

Kancelaria Macura

Jesteśmy nowoczesną, dynamiczną i wyspecjalizowaną kancelarią – od 2012 r. doradzamy podmiotom z sektorów pożyczkowego (Lendtech), e-commerce, nowych technologii i blockchain oraz finansowego (Fintech). Oferujemy kompleksowe wsparcie na wszystkich etapach zakładania i prowadzenia działalności.

Rozumiemy nie tylko prawne, ale także technologiczne i finansowe aspekty działalności naszych klientów. Odpowiadamy na pytania, proponując praktyczne i ograniczające ryzyko rozwiązania, uwzględniające realia biznesowe, jak i planowane akty prawne. 

Jesteśmy pierwszym wyborem dla firm, poszukujących wyspecjalizowanej, eksperckiej wiedzy, projektowego podejścia do zagadnień prawnych oraz wszechstronnego doświadczenia.

Pomagamy firmom na etapie tworzenia biznesu – podczas opracowywania niezbędnej dokumentacji korporacyjnej i tworzenia spółek, a także przygotowywania wniosków o wydanie stosowanych pozwoleń przez instytucje zajmujące się regulacją rynku finansowego. Doradzamy firmom w bieżącej działalności – opracowujemy niezbędne regulaminy, dokumentacje wewnętrzne i umowy z klientami –konsumentami (osobami fizycznymi). Reprezentujemy również klientów w relacjach z organami administracyjnymi oraz w toku bieżących postępowań regulacyjnych i wyjaśniających. Organizujemy i prowadzimy dedykowane szkolenia z wybranych zagadnień dla wszystkich pracowników i współpracowników.

Doradzamy firmom z sektora pożyczkowego, oferującym usługi kredytu konsumenckiego w Polsce i na rynkach zagranicznych. Zakres naszego doradztwa obejmuje m.in.: doradztwo prawne przy tworzeniu produktów kredytowych (kredytów krótkoterminowych, umów pożyczek ratalnych, umów kredytów wiązanych), i udzielanie bieżących porad prawnych w zakresie działalności instytucji pożyczkowych. Doradzamy również we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, jak analiza danych behawioralnych i targetowanie behawioralne w ocenie zdolności kredytowej, czy weryfikacja tożsamości z wykorzystywaniem danych behawioralnych. Doradzamy w tworzeniu procedur wewnętrznych dla instytucji pożyczkowych w zakresie weryfikacji klienta, obsługi, windykacji, procesów reklamacyjnych. 

Ponadto, doradzamy firmom z różnych branż i sektorów w zakresie ochrony danych osobowych i prawa własności intelektualnej.

Aktywnie uczestniczymy w rozwoju sektora LendTech. Na łamach naszego bloga regularnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, analizując studia przypadków, akty prawne i ich nowelizacje, a także wyroki sądowe i rozstrzygnięcia organów administracyjnych. Zachęcamy również do obserwowania naszej strony firmowej na LinkedIn.

 


Kto pożycza – badanie pożyczkobiorców online

 

Finelf.com

Finelf.com to polski fintech o międzynarodowym zasięgu, który z powodzeniem dostarcza szereg produktów o tematyce finansowej dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw. W swoim portfolio posiada między innymi porównywarki ofert, produkty pingtree, własną sieć afiliacyjną oraz aplikację do zarządzania budżetem domowym. Firma stawia na budowanie długotrwałych relacji z Partnerami biznesowymi, a Użytkownikom swoich narzędzi pomaga nie tylko w wyborze najlepszych rozwiązań, ale również jest nieocenionym doradcą w zakresie edukacji ekonomicznej.

 


Polski Związek Instytucji Pożyczkowych

Założycielami Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych są polscy i europejscy liderzy rynku konsumenckich mikropożyczek elektronicznych i zarazem przedstawiciele sektora FinTech, których działalność gospodarczą reguluje ustawa o kredycie konsumenckim. W skład Organizacji wchodzą pracodawcy o wysokiej reputacji, którzy stosują zasady odpowiedzialnego pożyczania w praktyce. Członkowie zobowiązani są prowadzić działalność w sposób etyczny, z poszanowaniem interesu swoich klientów i zasad uczciwej konkurencji. Misją Związku jest dążenie, aby te wartości stały się standardem na całym rynku.

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.