1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Rada...

Rada Programowa Fundacji Lendtech

Rada Programowa Fundacji Lendtech to grono ekspertów, których celem jest bieżąca analiza rynku nowoczesnych finansów, opiniowanie, edukowanie i wskazywanie kierunków rozwoju dynamicznie rozwijającej się branży lendtech. Rada Programowa aktywnie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych przez Fundację, wpływając na zakres merytoryczny, relacje z Partnerami i współprace mające w efekcie tworzyć ważny głos branży.

 

 

Łukasz Piechowiak, Przewodniczący Rady Fundacji Lendtech

Head of Financial Services w Shoper S.A od 2021 roku. Ekspert sektora fintech. Od 2019 roku prowadzi aktywną działalność edukacyjną m.in. w ramach studiów podyplomowych o finansowych technologiach na wielu polskich uczelniach ekonomicznych. W 2016 roku współtworzył serwis Fintek.pl do 2021 roku pełniąc funkcję redaktora naczelnego. W latach 2013-2016 Główny Ekonomista Bankier.pl. W latach 2016-2021 dyrektor działu analiz w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych. W latach 2020-2021 CEO Fundacji Lendtech. Autor licznych raportów i publikacji, w tym naukowych. Ekonomista, absolwent WPAiE na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Jarosław Ryba, Prezes PZIP, Wiceprezes Fundacji Lendtech

Założyciel i Prezes Zarządu Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, organizacji pracodawców sektora digital consumer credit, prezes zarządu European Fintech Forum sp. z o.o. i wiceprezes zarządu Fundacji Lendtech. Fundator i Członek Rady Fundacji Krakowskie Przedmieście. Wydawca Magazynu „Promeritum”. Od 2007 r. związany mediami, rynkiem kapitałowym i bankowością. W portalu Bankier.pl jako redaktor prowadzący, a wcześniej analityk rynków kapitałowych. Następnie pracował w Grupie Allegro. Od 2012 r. prowadzi również działalność wspierającą przedsiębiorców w ramach marki Investbankier. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Współautor podręcznika dla studentów „Finanse osobiste. Zachowania. Produkty. Strategie” wyd. PWN. Autor kilkuset artykułów o tematyce gospodarczo-finansowej i wielu badań oraz raportów o produktach finansowych i zachowaniu konsumentów.

 

Hanna Hylińska, Dyrektor ds. Rozwoju Fundacji Lendtech

Z finansami związana od 2008 roku, kiedy to rozpoczęła pracę w banku, prowadząc obszar kredytów konsumenckich i hipotecznych. Następnie wiedzę rozwijała w redakcji Bankier.pl – tworząc treści i analizy z zakresu consumer finance, by w kolejnym kroku zostać wydawcą newsroomu. Ostatnimi laty skupiona głównie na obszarze zmian związanych z digitalizacją procesów bankowych, kredytów hipotecznych, obszarem lendtech i marketingiem w obszarze finansów. Odpowiada za rozwój Fundacji Lendtech, którego istotną częścią są jedne z najważniejszych wydarzeń branży – Kongres Lendtech oraz Kongres Pożyczkowy. Ukończyła Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Marketing i Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

 

 

Paweł Grabowski, Radca prawny, pełnomocnik zarządu PZIP

Specjalizuje się w consumer finance, jest także zaangażowany w projekty związane z obrotem nieruchomościami. Posiada bogate doświadczenie legislacyjne – w latach 2015-2019 pełnił funkcję posła na Sejm RP, angażując się w prace z zakresu finansów publicznych, gospodarki oraz przedsiębiorczości. W latach 2020-2022 prowadził indywidualną kancelarię radcowską. Obecnie związany z Kancelarią Radców Prawnych Kardasz i Grabowski Sp. k. Od 2014 r. Wspiera rozwój i profesjonalizację rynku consumer finance w Polsce. Od 2019 r. pełnomocnik Zarządu Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

 

 

 

Monika Macura, Radca prawny, Właściciel w Kancelarii Macura

Od 10 lat prowadzi kompleksową obsługę prawną branży fintech. Zarządza zespołem prawnym fintech w Kancelarii Macura. Doradza przy wdrożeniach skomplikowanych produktów bankowych i płatniczych w polskich i międzynarodowych instytucjach. Wprowadziła na polski rynek wiele instytucji finansowych, doradzając w tworzeniu ich struktur a także z przy tworzeniu oferty produktowej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i aplikacji mobilnych. Świadczy kompleksową obsługę prawną grupy spółek z branży usług płatniczych i bankowych o globalnym zasięgu i renomie. Opiniuje wdrożenia przez instytucje finansowe nowych usług i produktów płatniczych i kredytowych oraz rozwiązań prawnych w obszarach obsługi klientów i przetwarzania danych osobowych. Reprezentuje instytucje płatnicze w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego w sprawie uzyskania zezwoleń na świadczenie usług płatniczych oraz w relacjach z organami administracyjnymi – Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Komisją Nadzoru Finansowego.

 

Tomasz Włodarczyk, Dyrektor działu rozwoju biznesu w Polsce, Visa

Kieruje obszarem rozwoju biznesu Visa w Polsce we współpracy z klientami i partnerami strategicznymi. Z Visa związany od 2022 r. Odpowiada za strategiczne partnerstwa z czołowymi globalnymi firmami technologicznymi, współpracuje z bankami, fintechami, operatorami telefonii komórkowej oraz partnerami istotnymi dla ekosystemu usług płatniczych. Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w budowaniu różnorakich obszarów biznesowych: strategie biznesowe i produktowe, reorganizacje i transformacje, fuzje, zarządzanie programami, projektami, produktami i procesami, sprzedaż i jej wsparcie. Doświadczenie zdobyte zarówno w bankowości jak rownież w spółkach technologicznych dostarczających rozwiązania płatnicze.

 

 

Stanisław Wolniewicz-Duda, Prezes Finelf.com

Założyciel i prezes spółki Finelf.com, która od blisko 6 lat rozwija popularną porównywarkę finansową czerwona-skarbonka.pl. Podobne biznesy otworzył m.in. w Hiszpanii i Danii. Ekspert w zakresie produktów finansowych, ich rozwoju i sprzedaży z punktu widzenia konsumenckiego. W Polsce zarządza również jedną z największych aplikacji do zarządzania budżetem domowym Kontomierz.pl. Uczestnik i prelegent wielu wydarzeń branżowych, autor komentarzy eksperckich.

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.