Polska Mapa Lendtech 2021

Polska Mapa Lendtech to pierwsze zestawienie podmiotów tworzących ekosystem lendtech w Polsce. Na Mapie opracowanej przez Fundację Lendtech znalazło się aż 114 firm.

Tegoroczna edycja Polskiej Mapy Lendtech jest pierwszym tego rodzaju zestawieniem poświęconym dla podmiotów identyfikujących się jako lendtechy lub jako te, które działają na tym rynku np. poprzez świadczenie usług prawnych lub technologicznych, czy też ściśle współpracujące z pożyczkodawcami w obszarach swojej działalności (usługi płatnicze, IT czy marketingowe).

Obraz sektora lendtech jest bardzo zróżnicowany. Tworzą go bowiem nie tylko sami pożyczkodawcy, ale także dostawcy usług fintech, paytech, wymiany danych, IT, AI i marketingu. To pokazuje siłę branży Lendtech jako rozwiniętego ekosystemu, który kreuje nie tylko tysiące miejsc pracy – przestrzeni do rozwoju talentów, ale przede wszystkim pełniej przedstawia branżę, która bezpośrednio i pośrednio świadczy usługi dla milionów Polaków. To wszystko przy wykorzystaniu najnowocześniejszych i niezwykle wyrafinowanych technologii fintech – komentuje Łukasz Piechowiak, redaktor naczelny Lendtech.pl.

Do Polskiej Mapy Lendtech 2021 zgłosiło się ponad 114 podmiotów. Nie jest to ranking, a poszczególne podmioty przedstawione są w przypisanych do nich 13 kategoriach. Kolejność prezentacji logotypów jest losowa.

Polska Mapa Lendtech dzieli się na 13 kategorii:

1. Instytucje pożyczkowe (24 podmioty)

2. Wymiana danych (9 podmiotów)

3. Analityka & AI (9 podmiotów)

4. Zarządzanie wierzytelnościami (6 podmiotów)

5. Faktoring & SME financing (7 podmiotów)

6. Marketing (23 podmiotów)

7. Insurance & Insurtech (3 podmioty)

8. Legal & Consulting (7 podmiotów)

9. Digital Banking (3 podmioty)

10. IT Solutions (6 podmiotów)

11. Paytech (11 podmiotów)

12. Crowdfunding (2 podmioty)

13. Buy Now Pay Later (5 podmiotów)

– Co należy podkreślić – każda kategoria jest ważny dla ekosystemu lendtech poprzez usługi, które oferuje pożyczkodawcom albo bezpośrednio dla swoich klientów – konsumentów i przedsiębiorców. Dynamiczny rozwój fintechów, a dzisiaj także i lendtechów sprawia, że nie możemy mówić o zamkniętej liście – w kolejnej edycji Polskiej Mapy Lendtech zapewne będzie znacznie więcej firm i niewykluczone, że wraz z rozwojem palety usług – lendtech będzie dzielił się na znacznie więcej sekcji. Jesteśmy dopiero na początku drogi, ale już mamy – czego dowodzi Polska Mapa Lendtech – rozwinięte fundamenty infrastrukturalne i kompetencyjnie. Biorąc to pod uwagę lendtech w Polsce ma przed sobą dobre perspektywy rozwoju – dodaje Łukasz Piechowiak.

Łukasz Piechowiak, prezes Fundacji Lendtech

Łukasz Piechowiak, prezes Fundacji Lendtech

Polska Mapa Lendtech 2021 została uroczyście zaprezentowana 23 września 2021 roku podczas Kongresu Lendtech 2021 – największej konferencji dla sektora lendtech & fintech w Polsce.

Dziękujemy wszystkim firmom, które przesłały zgłoszenia do Mapy Lendtech 2021.

Fundacja Lendtech

Materiały dodatkowe:

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.