Spotkajmy się w Sopocie! Europejski Kongres Finansowy | 13-15 września 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w rozpoczynającym się 13 września w Sopocie, jednym z największych Kongresów gospodarczych w Polsce jakim jest Europejski Kongres Finansowy.

 

Po ponad półtora roku spotkań online Kongres wraca jako impreza stacjonarna dla jego uczestników i zaproszonych panelistów. Sopot ponownie stanie się na trzy dni miejscem, w którym zbierze się licznie zaproszona Społeczność Europejskiego Kongresu Finansowego.

Społeczność składa się z: ponad 1000 ekspertów i menadżerów z kraju i zagranicy, w tym prezesów i członków zarządów 50 największych instytucji z sektora finansowego, ponad 150 panelistów z Polski i zagranicy zaproszonych do współtworzenia tegorocznego programu, 150 przedstawicieli mediów oraz 60 studentów i doktorantów z polskich i zagranicznych uczelni biorących udział w ramach trwającej wraz z Kongresem Akademii EKF.

Rada Programowa Kongresu budując tegoroczny Program pod hasłem „Finanse w odmienionej rzeczywistości” miała na uwadze fakt, iż już od kilku lat w wielu państwach świata rządy, przedsiębiorstwa, a także krajowe i międzynarodowe instytucje dokonują głębokiej zielonej i cyfrowej transformacji. Pandemia koronawirusa działa jako swoisty akcelerator tych procesów. Dlatego odbudowa gospodarki po pandemii będzie polegała na jeszcze szybszym i skuteczniejszym wdrażaniu zielonych i cyfrowych zmian w gospodarce.

Dzięki wypracowanym przez kraje członkowskie decyzjom o bezprecedensowej solidarności oraz o historycznym uwspólnotowieniu długu do dyspozycji mamy zatem olbrzymie środki finansowe. By je skutecznie wykorzystać, tym ważniejsze stają się zdolności, wiedza i kompetencje ludzi, którzy będą transformacji gospodarki dokonywać. Kluczowe jest, aby umieli myśleć po nowemu, z wielką otwartością i kreatywnością. Na takie wyzwania odpowiada hasło EKF jak i cały program tegorocznego Kongresu.

 

Główne obszary tematyczne tegorocznego EKF:

  • banki a rozwój gospodarki po pandemicznym kryzysie

  • cyfrowa transformacja usług finansowych

  • finanse w zielonej gospodarce

  • transformacja a troska o stabilność finansową

  • wyzwania dla edukacji, pracodawców i pracowników

  • konsument w centrum uwagi a mechanizmy gospodarki rynkowej

  • odpowiedzialne regulacje

Zachęcamy gorąco do zapoznania się z przygotowanym programem. Jesteśmy przekonani, że wachlarz tematów i dobór zapraszanych ekspertów przyczynią się do wyjątkowo ciekawej edycji. Mamy nadzieję na udany Kongres wypełniony dużą ilością rozmów kuluarowych „live” po tak długim czasie spotkań wyłącznie „online”.

 

/Lendtech

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.