• Lendtech

Lendtech Smartney z kolejnym partnerstwem na rynku fintech

Smartney to lendtech mocno stawiający na rozwiązania fintech. Spółka już oferuje odroczoną płatność we współpracy z Blue Media, a dzisiaj ogłosiła, że nawiązała nowe partnerstwo - ze spółką Comperia, która... również zamierza niebawem oferować odroczone płatności.


Smartney kontynuuje rozwój i systematycznie poszerza sieć partnerstw, w tym poszerzających dostępność produktu na rynku. Tym razem rozpoczął współpracę z portalem Comperia.pl Wspólny projekt ma na celu udostępnienie użytkownikom portalu nowoczesnych pożyczek, dostarczanych przez Smartney. Zastosowane rozwiązania open banking sprawiają, że proces jest dla klientów szybki i intuicyjny.


15 lutego zakończona została integracja usług oferowanych przez Smartney na platformie Comperia.pl. Klienci portalu wypełniają jeden wspólny wniosek pożyczkowy, przetwarzany za pośrednictwem API. Dzięki tak skonstruowanemu pro-cesowi, przedstawiana w porównywarce oferta Smartney spersonalizowana zo-staje dla konkretnego użytkownika. Po jej zaakceptowaniu klient kierowany jest na stronę Smartney, gdzie może błyskawicznie przejść proces zakupu pożyczki.


Korzystanie z finansów to nie jest niedogodność


Według Katarzyny Jóźwik, dyrektor zarządzającej Smartney, podobne rozwiązania sprawiają, że klienci przestają spoglądać na korzystanie z finansów jak na niedogodność. Open Banking i rozwiązania integrowane za pośrednictwem API maksymalne upraszczają sam proces i eliminują potrzebę kilkukrotnego wprowadzania tych samych danych lub dostarczania dokumentów. Klienci oszczędza-ją czas mogąc wnioskować i otrzymać decyzję pożyczkową o dowolnej porze dnia i nocy oraz w weekendy, widzą w tym procesie dużo plusów w porównaniu do tradycyjnego pożyczania.


- ComperiaRaty to konsekwentnie budowany i świetnie kojarzony już przez klientów marketplace. Nawiązanie współpracy z międzynarodową instytucją finansową – w Polsce reprezentowaną przez Smartney - to kolejny krok w rozwoju na-szej platformy finansowej. Nasi klienci zyskają dodatkową możliwość finanso-wania swoich potrzeb - tłumaczy Paweł Szukalski z Comperia.pl S.A.


- Jestem przekonany, że oferta Smartney będzie jedną z najkorzystniejszych, jakie zobaczą użytkownicy platformy Comperia.pl - zapewnia Tomasz Głodowski, dyrektor sprzedaży w Smartney - Wciąż wielu klientów przyzwyczajonych jest do tego, że pożyczkę lub kredyt bierze się w okienku, osobiście. My pokazujemy, że da się to zrobić w sposób lepiej dopasowany do obecnej rzeczywistości. Współpraca z Comperia.pl S.A. jest kolejnym krokiem, w kierunku upowszechnienia naszych usług.


Fintechy łączą siły


- Oney Bank, właściciel Smartney to europejski ekspert w zakresie kredytów konsumenckich, finansowania zakupów oraz innych rozwiązań finansowych i ubezpieczeniowych, co stanowi perspektywę poszerzania współpracy w przyszłości. Cieszymy się, że zdecydował się wejść z nami we współpracę zarówno ze względu na atrakcyjną ofertę dla naszych klientów, jak i istotny w 2021 roku trend łączenia sił rozwijających się fintechów - mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl S.A. odpowiedzialny za rozwój platformy ComperiaRaty.


/Informacja prasowa

EF Connect Talks PIONOWE.gif