LendingClub ze wzrostem wolumenu pożyczek

  • Lendtech
  • 11.03.2021

Amerykański Lending Club opublikował kwartalne wyniki finansowe. Z danych wynika, że wolumen udzielanych pożyczek przekroczył górną granicę prognozy. Wyniki firmy pojawiają się kilka tygodni po sfinalizowaniu transakcji kupna Radius Bancorp i Radius Bank.

 
 

Wyniki finansowe LendingClub są korzystniejsze od prognoz analityków z Wall Street. Lendtech odnotował skorygowaną stratę w wysokości 24 centów na akcję przy 75,9 mln USD dochodu netto. Prognozowane wyniki to 77,7 miliona $ dochodu oraz 25 centów straty na akcję.

 

LendingClub jako pierwszy neobank notowany na giełdzie

 

Przejęcie Radius Bancorp kosztowało LendingClub 185 mln $. Fuzja obu firm stworzyła warunki do budowy pierwszego neobanku notowanego na giełdzie. Popyt na cyfrowe platformy bankowe to pokłosie pandemii Sars-Cov-2 i masowo zamykanych stacjonarnych oddziałów bankowych.

 

/AP/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 11.03.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.