Bezpieczne pożyczanie w Alior Banku. Kredytobiorcy z darmowym dostępem do Alertów BIK

  • Lendtech
  • 09.09.2021

Aż 67 proc. Polaków uważa, że w czasie pandemii znacznie wzrosło ryzyko wyłudzenia wrażliwych danych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa klientów Alior Bank nawiązał współpracę z Biurem Informacji Kredytowej (BIK). Dzięki niej osoby składające wniosek o pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny będą mogły bezpłatnie skorzystać z usługi Alertów BIK, która pomaga chronić klientów przed wykorzystaniem ich danych przez osoby trzecie.

Konsekwentnie poszerzamy zakres usług ułatwiających zarządzanie finansami. Wiemy również, jak w obecnych czasach ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i umożliwiamy klientom składającym wniosek o pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny, skorzystanie z Alertów BIK przez okres 12 miesięcy za darmo. Współpraca z BIK podkreśla dbałość Alior Banku o ofertę nie tylko w kontekście produktu, ale także zapewnia bezpieczeństwo klientów i edukację w świecie finansów – mówi Paweł Kapias, Dyrektor Działu Kredytów Niezabezpieczonych w Alior Banku.

Dostęp do BIK ma dziś szczególne znaczenie

Specjalna oferta Alior Banku obowiązuje od 8 września 2021 r. i potrwa do 30 listopada 2021r. Każda osoba, która złoży wniosek o pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny, a następnie na jego podstawie zawrze umowę z bankiem, może liczyć na otrzymanie elektronicznego kodu pozwalającego na bezpłatne skorzystanie z usługi Alertów BIK. O przyznaniu usługi bank poinformuje klienta, wysyłając mu wiadomość SMS, w ciągu 5 dni roboczych od daty wypłaty pożyczki lub kredytu. Aktywowane przez klienta w ciągi 14 dni Alerty BIK będą ważne przez 12 miesięcy.

Dostęp do rozwiązań Biura Informacji Kredytowej nabiera dziś szczególnego znaczenia ze względu na to, że aktywność klientów, również ta finansowa, w dużym stopniu przeniosła się do Internetu. Usługi BIK dostarczają nie tylko praktycznych informacji, które pomogą przygotować się do zaciągnięcia kredytu, ale mają także charakter prewencyjny. Alerty BIK ostrzegają użytkownika przed próbami wyłudzenia. Poczucie bezpieczeństwa naszych danych i finansów jest niezwykle ważne, a raz aktywowane Alerty będą chroniły użytkownika 24/7 przez cały rok – wyjaśnia Joanna Charlińska, dyrektor ds. sprzedaży BIK.

/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 09.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.