Clearpay: młodzi wydają coraz więcej

  • Lendtech
  • 23.08.2021

Gigant BNPL Clearpay przedstawił Next Gen Index. Jest to kwartalny raport na temat zachowań i preferencji konsumenckich Pokolenia Z i Millenialsów.

Z raportu wynika, że młode pokolenie wydaje i konsumuje coraz więcej, a co ważne – chętnie sięga po odroczone płatności. W samej Wielkiej Brytanii wydatki BNPL Pokolenia Z i Millenialsów wzrosły o 315%, co w zestawieniu z 4% wzrostem wydatków finansowanych za pomocą kart kredytowych i debetowych może robić wrażenie.

Clearpay wie jak komunikować się z młodym pokoleniem

Pokolenie Z i Millenialsi to wymagający konsumenci oczekujący prostych, szybkich i wygodnych rozwiązań i narzędzi usprawniających codzienne zakupy. Są oni również najbardziej pożądaną grupą klientów wśród topowych marek. Clearpay wierzy, że może pomóc swoim partnerom handlowym w komunikacji z młodym pokoleniem.

Wskaźnik Next Gen Index wykazał również, że młodzi ludzie wydają więcej niż starsze pokolenia, co nasiliło się zwłaszcza po pandemii koronawirusa. Młode pokolenie coraz chętniej robi zakupy w mniejszych firmach, a ich wydatki stanowią już 70% wszystkich wydatków Clearpay na małe firmy.

Clearpay to europejski brand Afterpay – jednego z największych providerów BNPL na świecie.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 23.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.