Shoper wspiera sprzedawców finansowaniem stworzonym z myślą o e-commerce. Usługa Booste już dostępna dla klientów platformy

  • Lendtech
  • 02.06.2022

Shoper pomaga sprzedawcom zyskać dostęp do szybkiego i przejrzystego finansowania na rozwój ich biznesów. W ofercie platformy jest już usługa finansowania Booste, zaprojektowana z myślą o sklepach internetowych.

Shoper wspiera sprzedawców finansowaniem stworzonym z myślą o e-commerce. Usługa Booste już dostępna dla klientów platformy

Shoper, poza rozwijaniem oprogramowania dla e-sklepów, konsekwentnie rozszerza portfolio usług dodatkowych, które usprawniają prowadzenie nowoczesnej firmy i sprzedaży online, w tym także innowacyjnych produktów finansowych. Usługi finansowe wdrażane we współpracy z partnerami fintech, mają na celu ułatwić rozwój sprzedawców i znosić bariery dostępu do elastycznego oraz dopasowanego do ich potrzeb finansowania.

Booste – atrakcyjne warunki dla e-przedsiębiorców

Do wachlarza usług dostępnych już dla klientów Shoper dołącza Booste – platforma fintech, oferująca firmom z branży e-commerce finansowanie zależne od przychodów (revenue-based financing). Polega ono na tym, że spłaty zależą od przychodów sklepu i dostosowują się do ich zmienności, dzięki czemu nie zaburzają płynności finansowej e-biznesu.

Prowadząc sklep internetowy i szukając dodatkowych środków na marketing, można dziś sięgnąć po rozwiązania od początku do końca stworzone z myślą o przedsiębiorcach prowadzących własny sklep internetowy. Taki produkt stworzyło Booste, które oferuje finansowanie na warunkach atrakcyjnych dla e-przedsiębiorców. Nasze partnerstwo to kolejny argument za tym, że Shoper maksymalnie ułatwia rozpoczęcie i prowadzenie sprzedaży w kanale online. Kładziemy mocny nacisk na edukację sprzedawców. Samo udostępnienie innowacyjnej usługi to jedno, ale w Shoper dokładamy starań, by wspólnie z naszymi partnerami objaśniać zawiłości produktów finansowych – komentuje Łukasz Piechowiak, Head of Financial Services w Shoper.

Największymi zaletami finansowania Booste są prosty wniosek i pełna obsługa online. Z finansowania Booste mogą skorzystać właściciele sklepów na platformie Shoper, którzy prowadzą sklep internetowy od co najmniej sześciu miesięcy, a ich średni miesięczny przychód nie jest mniejszy niż 10 tys. zł. Po akceptacji złożonego wniosku otrzymują oni dostęp do środków do 48 godzin. Pozyskane środki mogą przeznaczyć na cele marketingowe, a więc nie muszą już wybierać pomiędzy budżetem na towar a wydatkami na reklamę internetową.

Finansowanie Booste zostało stworzone po to, by wspierać sklepy internetowe w ich dynamicznym rozwoju. Rozumiemy szybkość i dynamikę świata e-commerce i wiemy, jak osiągnąć w nim sukces. Dlatego oferujemy bardzo szybki, przejrzysty i prosty proces aplikacji. Bez weryfikacji zdolności kredytowej czy gwarancji osobistych. Dzięki naszemu procesowi opartemu na analizie danych, wnioskujący otrzyma ofertę w ciągu jednego dnia, a nie tygodni. Tak szybko zdobyte środki sprzedawca może przeznaczyć na dynamiczny rozwój swojego e-sklepu – tłumaczy Michael Kacprzak, CEO i współzałożyciel Booste.

Kolejne partnerstwo

Partnerstwo z Booste to kolejna – po ogłoszonych wcześniej usługach finansowania Brutto i Uncapped, a także współpracy w obszarze płatności ratalnych z Inbankiem – funkcjonalność dla klientów platformy Shoper, pomagająca zdobyć im dodatkowe środki na prowadzenie e-sprzedaży. Oprócz tego, w pierwszym kwartale 2022 roku klienci Shoper zyskali dziesiątki nowych funkcjonalności i usług, wśród nich m.in. Shoper Connect – usługę wspierającą obsługę w sklepach, Shoper Przesyłki – dla lepszego zarządzania dostawami, czy TikTok Ads – usługę reklamową w popularnej aplikacji social media.

Shoper rozwija również narzędzia i integracje wspierające sprzedaż wielokanałową. W 1 kwartale 2022 r. nawiązał współpracę z popularną platformą Shopee, w maju zainwestował w agencję Selium, wzmacniając ofertę usług z obszaru omnichannel i sprzedaży międzynarodowej. Shoper przejął także kontrolny pakiet udziałów w SEMPIRE – wiodącej agencji specjalizującej się w pozycjonowaniu sklepów internetowych w wyszukiwarkach i realizacji kampanii reklamowych dla branży e-commerce.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 02.06.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.