Santander Consumer Bank sfinansuje zakupy e-commerce z Comfino dzięki współpracy z Comperia.pl SA

  • Lendtech
  • 11.07.2022

Santander Consumer Bank dołącza do oferty fintechu Comfino. To efekt zawarcia umowy z notowaną na giełdzie spółką Comperia.pl SA. Dzięki współpracy Santander Consumer Bank rozpoczął również finansowanie ubezpieczeń i usług medycznych.

Santander Consumer Bank sfinansuje zakupy e-commerce z Comfino dzięki współpracy z Comperia.pl SA

Marketplace płatności Comfino, stworzony przez giełdową spółkę Comperia.pl SA, dostarcza metody finansowania zakupów w e-commerce. Korzystające z jego usług sklepy internetowe dają swoim klientom dostęp do płatności odroczonych, sprzedaży ratalnej dla klientów indywidualnych oraz dla firm.

Wspieranie polskiego e-commerce’u poprzez proponowanie klientom sklepów internetowych atrakcyjnych metod finansowania zakupów jest priorytetem Santander Consumer Banku od lat – mówi Mateusz Stach, Dyrektor ds. Sprzedaży i Relacji z Klientami Kluczowymi w Santander Consumer Banku. – Jako numer jeden w obszarze finansowania zakupów w Polsce staramy się, aby nasze produkty były dostępne dla jak najszerszego grona klientów. Podjęcie współpracy z Comperia.pl SA jest kolejnym krokiem w tę właśnie stronę.

Bardzo cieszymy się z partnerstwa zawartego z Santander Consumer Bankiem. Współpraca z liderem rynku, który tak jak my koncentruje się na e-commerce, pozwala nam poszerzyć ofertę Comfino. Więcej dostępnych opcji finansowania zakupów to w konsekwencji jeszcze lepiej dobrane do klientów produkty, a więc i większa sprzedaż w sklepach internetowych – mówi Szymon Fiecek, prezes Comperia.pl SA.

Stałe raty i wejście w rynek ubezpieczeń

Ogłoszona właśnie współpraca Comfino i Santander Consumer Banku, który w ten sposób staje się kolejnym partnerem dostarczającym finansowanie na platformie sprawia, że gama oferowanych rozwiązań dostępnych w Comfino jest jeszcze szersza. Dzięki temu klienci sklepów mają otrzymać jeszcze lepiej dopasowaną propozycję finansowania, o co dbają opracowane przez Comfino modele uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. W ten sposób narzędzie dopasowuje do potrzeb zakupowych użytkownika najlepsze opcje zapłaty za produkt lub usługę w sklepie internetowym: płatność odroczoną, raty czy kredyt.

Santander Consumer Bank zaproponuje za pośrednictwem platformy kredyt celowy. Jest to nowy produkt w ofercie SCB, a jego szczególne cechy predysponują ten produkt do współpracy z integratorami płatności i marketplace’ami.

Jako bank, który stawia na rozwój w sprzedaży e-commerce, przygotowaliśmy szereg nowych produktów dedykowanych temu kanałowi dystrybucji. Kompleksowo docieramy do wszystkich podmiotów występujących w e-commerce, dostarczając produkty i rozwiązania zabudowane na wieloletnim doświadczeniu w sprzedaży ratalnej. Szczególnie zwraca uwagę sprawność procesów jak i ograniczona ilość danych zbieranych do wniosków. We współpracy z Comperia.pl przygotowaliśmy także produkty bezkosztowe, tzw. 3×0. Jest to nasza odpowiedz na rosnące ceny i wartości inflacji – mówi Mateusz Stach z Santander Consumer Bank.

Dzięki nawiązanej współpracy Santander Consumer Bank rozpoczął finansowanie zakupów w dwóch nowych obszarach. Pierwszym są ubezpieczenia. Grupa Comperia prowadzi serwis ubezpieczeniowy Compero.pl oraz spółkę Comperia Ubezpieczenia, będąc czołowym graczem zarówno na rynku porównywania i zakupu polis online, jak i offline – dzięki współpracy z setkami agentów ubezpieczeniowych. Nawiązana współpraca z bankiem umożliwi ratalną spłatę polisy OC, AC czy ubezpieczenia majątkowego.

Dotychczas firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj „same” rozkładały zobowiązanie na raty, ale dziś częściej zwracają się do banków po profesjonalne produkty kredytowe. My im to umożliwimy i skredytujemy polisę, np. zawartą na Compero.pl, które w jednym miejscu skupia i porównuje propozycję 20 ubezpieczycieli – tłumaczy Mateusz Stach z Santander Consumer Bank.

Wkrótce naszą propozycję skierujemy również do tradycyjnych punktów obsługi klienta, co będzie nowością na rynku – dodaje Szymon Fiecek z Comperia.pl SA.

Kolejną innowacją jest finansowanie przez Santander Consumer Bank usług medycznych. Odbywa się to poprzez partnera Comperia.pl SA, platformę Kliniki.pl, łączącą pacjentów z gabinetami lekarskimi, stomatologicznymi czy ośrodkami rehabilitacji. Skupia ona ponad 700 placówek medycznych, a w 2019 r. umówiła pół miliona pacjentów. Największym zainteresowaniem pacjentów korzystających z platformy cieszą się zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, bariatrii (chirurgicznej pomocy osobom otyłym), implantologii i ortodoncji. Coraz więcej osób szuka też w prywatnych placówkach zabiegów, które co prawda nie ratują życia, ale polepszają jego komfort – choćby operacji przepukliny czy ortopedycznych.

Już 100 sklepów korzysta z Comfino

Obecnie, niecały rok od startu, z Comfino korzysta ponad 100 e-sklepów. Wśród nich są między innymi: Xsonic.pl, Moderno Meble, Grand-Kom czy wspomniane Kliniki.pl. Z perspektywy e-sklepów Comfino działa jak implementowana przez nie wtyczka. Jest ona dostępna do pobrania bezpośrednio na stronie Comfino.pl oraz na platformach typu SaaS, m.in. PrestaShop, CStore, Sellingo.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 11.07.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.