Zakupy na Allegro procentują! Startują testy usługi cashbackowej Allegro Cash

  • Lendtech
  • 09.02.2024

Czy zastanawialiście się, jakby to było otrzymywać pieniądze za zakupy na Allegro? Ulubiona platforma zakupowa online w Polsce startuje z testami usługi, która właśnie tak działa! Allegro Cash to w zamyśle nowa i prosta metoda płatności, dzięki której będzie można otrzymać cashback za zakupy na Allegro bez żadnych dodatkowych kosztów.

Zakupy na Allegro procentują Startują testy usługi cashbackowej Allegro Cash

Dzięki Allegro Cash, użytkownicy i użytkowniczki posiadający aktywną usługę Allegro Smart! będą mogli liczyć na cashback w wysokości do 2% wartości swoich zakupów. Wystarczy bezpłatnie otworzyć konto online w aplikacji mobilnej Allegro i zasilić je dowolną kwotą, żeby szybko i wygodnie płacić za zakupy robione poprzez aplikację. Faza testowa usługi powinna potrwać kilka miesięcy.

Allegro jako pierwsze wychodzi z inicjatywą cashbacku jako wbudowanego benefitu finansowego dla swoich klientek i klientów. Jak każda przełomowa usługa Allegro, Allegro Cash w samym założeniu jest niezwykle proste i przejrzyste. Klienci chcą robić zakupy korzystnie. Z naszych badań wynika, że prawie dwie trzecie Polaków aktywnie szuka zniżek i atrakcyjnych promocji. Podobna część ankietowanych ogranicza się do wydatków na najpotrzebniejsze rzeczy, większe wydatki zostawiając na lepszy czas. Prawie wszyscy ankietowani przez nas klienci i klientki Allegro wyrazili też zainteresowanie opcją cashback na naszej platformie, więc startujemy z testami rozwiązania, które jest bezpieczne i daje coś w zamian. Docelowo chcemy Allegro Cash rozwijać i rozbudowywać – powiedział Rafał Czernik, dyrektor ds. usług finansowych w Grupie Allegro

Cashback spodobał się klientom i klientkom Allegro najbardziej spośród usług, które oferują dodatkowy benefit za zakupy, a 9/10 użytkowników i użytkowniczek Allegro deklaruje zainteresowanie tą opcją w ramach platformy. Allegro Cash jest więc kolejną odpowiedzią na potrzeby konsumenckie. Cashback dodawany będzie na konto Allegro Cash zgodnie z zasadą: 1% cashbacku za zamówienia od jednego sprzedawcy o wartości od 100 zł i 2% cashbacku za zamówienia od 200 zł. Jednorazowo można uzyskać do 20 złotych, a miesięcznie – do 50 złotych. Allegro będzie teraz testować parametry nowej usługi wśród wybranych klientów i klientek.

Allegro Cash jest kolejną odsłoną współpracy Allegro z Aion Bankiem i Vodeno, które wspierają już Allegro Pay przez wykup należności. Aion i Vodeno oferują usługi w modelu Banking-as-a-Service (BaaS) dla klientów w całej Europie. W przypadku Allegro Cash, Aion będzie odpowiadał za obsługę kont bankowych w ramach usługi, a Vodeno za stronę technologiczną BaaS.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 09.02.2024

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.