Shoper umożliwia e-sklepom dodatkowe finansowanie wprost z panelu obsługi

  • Lendtech
  • 27.09.2022

Dzięki partnerstwu z fintechem Brutto Shoper – właściciel najpopularniejszej platformy e-commerce w modelu subskrypcyjnym w Polsce – pozwala sprzedającym jeszcze szybciej i wygodniej wnioskować o dodatkowe finansowanie ich biznesu.

Shoper umożliwia e-sklepom dodatkowe finansowanie wprost z panelu obsługi

Shoper poza rozwojem oprogramowania do prowadzenia sklepu internetowego, konsekwentnie rozwija portfolio usług dodatkowych, w tym wspierających finansowanie sprzedawców i firm w kanale online. Właściciele sklepów prowadzonych na tej platformie zyskali właśnie kolejną możliwość zwiększenia sprzedaży. O dodatkowe środki na biznes można wnioskować już z poziomu panelu obsługującego ich e-biznes. Proces wnioskowania odbywa się więc w pełni online, w obrębie platformy Shoper.

Udostępniamy właścicielom sklepów Shoper bardzo komfortowy, szybki i w pełni bezpieczny proces wnioskowania o dodatkowe finansowanie na zakup nowych towarów, pensje czy inwestycje w usługi marketingowe. Dzięki temu, że wszystko odbywa się wewnątrz panelu prowadzonego przez nich sklepu, sprzedawcy nie muszą poddawać się zewnętrznej weryfikacji tożsamości ani wypełniać kłopotliwych formularzy. Wnioskowanie o dodatkowe finansowanie w e-commerce nigdy nie przebiegało sprawniej i nigdy wcześniej nie było tak proste – mówi Łukasz Piechowiak, Head of Financial Services w Shoper.

Szerokie portfolio usług finansowych

Spółka Brutto, z którą Shoper nawiązał partnerstwo, należy do grupy PragmaGO i specjalizuje się w finansowaniu dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Decyzja o udzieleniu pożyczki firmowej w ramach tego finansowania podejmowana jest na podstawie historii sprzedaży sklepu na platformie Shoper, co pozwala na określenie wysokości przyznanych środków, dostosowanych do wielkości obrotów konkretnego sprzedawcy.

Partnerstwo z Shoper wpisuje się w naszą strategię polegającą na oferowaniu prostych produktów pożyczkowych bezpośrednio w interfejsach naszych partnerów. Tym razem wychodzimy do sprzedawców korzystających z platformy Shoper z propozycją finansowania w postaci revenue based financing, czyli prostej pożyczki dopasowanej do skali działalności e-sklepu i z automatyczną spłatą – mówi Piotr Strzelecki, prezes spółki Brutto.

Maksymalny początkowy limit, jaki może otrzymać sprzedawca to 50 tys. zł (w kolejnym etapie współpracy limit zwiększony będzie aż do 150 tys. zł). Pozyskane w ten sposób pieniądze można wykorzystać na dowolny cel biznesowy. Spłata zobowiązania odbywa się w cyklach dziennych i stanowi stały procent obrotu sklepu – dodaje Łukasz Piechowiak.

Shoper sukcesywnie rozszerza portfolio usług finansowych dla sprzedawców w zakresie finansowania działalności e-commerce. W gronie partnerów Shoper oprócz Brutto znajdziemy także fintechy Booste oraz Uncapped.

Więcej informacji o platformie Shoper i jej ofercie znajdziesz na naszej stronie: www.shoper.pl.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 27.09.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.