Shoper inwestuje w agencję SEMPIRE i rozszerza ofertę usług marketingowych dla branży e-commerce

  • Lendtech
  • 26.05.2022

Shoper przejął kontrolny pakiet udziałów w SEMPIRE – wiodącej agencji specjalizującej się w pozycjonowaniu sklepów internetowych w wyszukiwarkach i realizacji kampanii reklamowych dla branży e-commerce.

Shoper inwestuje w agencję SEMPIRE i rozszerza ofertę usług marketingowych dla branży e-commerce

Agencja SEMPIRE dostarcza nowoczesne usługi w zakresie marketingu internetowego dla firm prowadzących handel internetowy. Flagowym rozwiązaniem agencji jest usługa pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych (SEO) zorientowana na sklepy internetowe. Pozyskiwanie organicznego ruchu z popularnych wyszukiwarek internetowych jest jedną z najbardziej efektywnych kosztowo metod zwiększania sprzedaży w sklepach internetowych.

Jesteśmy dumni, że stajemy się częścią rodziny Shoper. Stale inwestujemy w rozwój technologii i oferty produktowej w zakresie pozycjonowania stron i usług reklamowych dla branży e-commerce. Wzajemna współpraca i wymiana wiedzy znacznie przyspieszy rozwój firm rozwijających sprzedaż w internecie – mówi Anna Górniak, Członek Zarządu SEMPIRE.

Zaawansowana platforma SEO

Agencja SEMPIRE realizuje również działania z zakresu marketingu efektywnościowego wykorzystując platformy reklamowe Google, Facebook oraz YouTube, które są kompleksowym uzupełnieniem usługi SEO dla sklepów internetowych. Z usług SEMPIRE korzystają przede wszystkim klienci z segmentu MŚP, m.in. znane marki takie jak 99Rent czy Ania Kruk.

Dzięki inwestycji w SEMPIRE sprzedawcy internetowi zyskają dostęp do jednej z najbardziej zaawansowanych i efektywnych platform SEO i szerokiego zakresu usług marketingu internetowego. Wpłynie to korzystnie na dynamikę obrotów w sklepach internetowych, które korzystają z platformy Shoper – komentuje Paweł Rybak, Chief Commercial Officer w Shoper.

Zespół SEMPIRE tworzy ponad 40 wysoko wykwalifikowanych specjalistów w obszarze SEO i marketingu efektywnościowego. Firma oferuje realizację kampanii wykorzystując rozwiązania liderów rynku w działaniach reklamowych, takich jak Facebook, Google czy LinkedIn. Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu. Szacowane przychody SEMPIRE wyniosą w bieżącym roku 10-11 mln zł.

Kolejna akwizycja Shopera

Akwizycja SEMPIRE to druga w tym tygodniu inwestycja Shopera w rozwój oferty usług z wartością dodaną. W środę spółka zawarła przedwstępną umowę dotyczącą nabycia agencji Selium, wyspecjalizowanej w obsłudze sprzedaży wielokanałowej (omnichannel) i międzynarodowej. Inwestując w Selium i Sempire, Shoper wzmacnia swoją pozycją jako lidera rozwiązań e-commerce dla małych i średnich firm.

Shoper udostępnia pełny ekosystem do prowadzenia sprzedaży online dla ponad 33 tys. firm*. Jego głównym elementem jest nowoczesna platforma do prowadzenia własnego sklepu internetowego, wokół której spółka oferuje szereg usług dodatkowych, maksymalnie ułatwiających obsługę sprzedaży, także wielokanałowej. Są to m.in. płatności internetowe, usługi reklamowa i logistyczne dla branży e-commerce.

Przychody spółki Shoper w ostatnich 12 miesiącach, zakończonych 31 marca 2022 r., wyniosły blisko 91 mln zł a skorygowany zysk EBITDA 32 mln zł. Wartość sprzedaży na platformie (GMV Omnichannel) wyniosła w tym okresie blisko 7 mld zł.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 26.05.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.