MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Klarna i Doconomy obliczą ślad węglowy

Szwedzki fintech Klarna obliczy ślad węglowy 90 milionów klientów. W tym celu nawiąże współpracę z Doconomy - start-upem wspierającym ekologiczny tryb życia.Coraz więcej fintechów bardzo poważnie podchodzi do tematu zmian klimatycznych i ochrony środowiska naturalnego. Szwedzka Klarna nie jest wyjątkiem i w ramach prowadzonych działań chce wysyłać swoim klientom informacje o śladzie węglowym zakupów, których dokonali za jej pośrednictwem.


Analiza CO2, którą otrzymają klienci Klarny, oparta jest na Aland Index - wskaźniku opracowanym przez Doconomy do monitorowania śladu węglowego w płatnościach i fintechach. Klarna udostęni kalkulator w swojej aplikacji za darmo, tak by każdy konsument mógł podejmować racjonalne i zrównoważone decyzje zakupowe, a przez to mieć wpływ na stan planety.


Do 2030 roku Klarna zmniejszy emisję CO2 o 50%

To nie jedyne proklimatyczne działania Klarny. Z okazji Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia, fintech uruchomi platformę Giveone.com. W ramach tej inicjatywy Klarna przeznaczy 1% swojej ostatniej rundy finansowania, która wyniosła aż 1 mld USD. Mowa zatem o 10 mln USD, które spółka zamierza przeznaczyć na projekty wspierające ochronę środowiska naturalnego.

Gigant BNPL zapowiedział również, że do 2030 roku zmniejszy własną emisję CO2 o 50%. Firma co roku będzie także wspierać inicjatywy i projekty klimatyczne takie jak m.in. zalesianie i ochrona lasów czy redukcja emisji gazów cieplarnianych.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif