Klarna finalizuje akwizycję porównywarki PriceRunner

  • Lendtech
  • 05.04.2022

Szwedzka Klarna ogłosiła zakończenie transakcji przejęcia działającej w regionie skandynawskim porównywarki cenowej PriceRunner.

Klarna finalizuje akwizycję porównywarki PriceRunner

Przejęcie PriceRunner wzbogaci aplikację Klarny o funkcje takie jak m.in. porównywanie cen i recenzje produktów. Nowe usługi ułatwią klientom szwedzkiego fintechu  przejęcie kontroli nad osobistymi finansami oraz pomogą w zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy.

Nowe funkcje dostępne na całym świecie

Zarówno partnerzy detaliczni Klarny jak i PriceRunner skorzystają na akwizycji poprzez zwiększenie ruchu na witrynie i wzrost sprzedaży. Funkcjonalności będą dostępne dla konsumentów na całym świecie.

PriceRunner przed akwizycją działał na rynku skandynawskim i w Wielkiej Brytanii gdzie w ostatnim roku osiągnął przychody na poziomie 47 mln EUR. Klarna ogłosiła, że wszyscy pracownicy PriceRunner zachowają swoje posady.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 05.04.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.