Ikea odroczy płatności za meble

  • Lendtech
  • 06.09.2021

Właściciel Ikei zainwestował 22,5 mln USD w izraelski fintech BNPL Jifiti. Prawie każdy gigant chce mieć własne płatności odroczone.

Współpraca Ingka Investments (Grupa Ikea) oraz Jifiti zaczeła się już w 2019 roku. Do tej pory klienci sklepów Ikea mogli odroczyć płatność jedynie w kilku europejskich państwach, a konkretnie w Hiszpanii, Francji, Portugalii i Belgii, ale docelowo platforma Jifiti ma być dostępna w innych krajach.

Jifiti odroczy płatność w Ikei

Ikea jest światowym potentatem z 706 mln klientów sklepów stacjonarnych i 3,6 mld osób robiących zakupy online. Nie ulega wątpliwości, że jest jeden z największych gigantów handlowych na świecie, marka globalna, która realizuje miliony zamówień rocznie. Buy Now, Pay Later to światowy fenomen, jeden z głównych kierunków rozwoju fintech. Nic zatem dziwnego, że odroczone płatności – tak pożądane przez klientów na całym świecie, będą coraz dostępniejsze także w Ikei.

Dla takich gigantów jak Ikea, tworzenie własnych rozwiązań BNPL (nierzadko we współpracy ze startupami) to wygodne rozwiązanie. Wcale nie wyklucza to możliwości partnerstwa z innymi dostawcami BNPL, ale mając własnego providera – zyskuje się lepszą pozycję negocjacyjną, ale też bezpieczeństwo w postaci dywersyfikacji dostawców metod płatności.

Ale to także wyzwania – klienci nierzadko mają spore opory do tego, by korzystać z rozwiązań, których nie znają. Nie każdy chce przechodzić proces rejestracji i weryfikacji u dostawcy BNPL by zyskać możliwość zakupów wyłącznie w jednym sklepie. Niewątpliwie, Jifiti zyska na współpracy z Ikeą – to wielka szansa na międzynarodowy rozwój i szybkie wejście do pierwszej ligi fintechów BNPL.

Jifiti działa w modelu white label

Zapewnia bankom, pożyczkodawcom i sprzedawcom najnowocześniejszą technologię do bezproblemowego wdrażania konkurencyjnych programów pożyczek konsumenckich w dowolnym punkcie sprzedaży online i w sklepach stacjonarnych. Fintech współpracuje z wiodącymi instytucjami finansowymi, w tym z Mastercard, Citizens Bank, CaixaBank i Crédit Agricole.

/AP/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 06.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.