PayPo z licencją Principal Member w Visa

  • Lendtech
  • 06.03.2024

Firma PayPo otrzymała licencję Principal Member w organizacji Visa, dzięki której już w najbliższym czasie będzie mogła wydawać własne karty płatnicze, działające w modelu kup teraz, zapłać później. Opcję płatności kartą na szeroką skalę w sklepach stacjonarnych PayPo udostępni klientom już w 2024 roku.

Popularność rozwiązań BNPL w Polsce stale rośnie. Jak wynika z danych firmy PayPo, z ich usług korzysta już 1,8 mln aktywnych konsumentów, którzy dokonują transakcji średnio co 4 sekundy. Dodatkowo płatności odroczone PayPo są już dostępne w 30 tysiącach sklepów.

PayPo wychodzi ze sfery online

Rozwiązania BNPL bardzo mocno zakorzeniły się w branży e-commerce. Jak wynika z raportu Płatności odroczone w Polsce 2023, dla tych, którzy choć raz skorzystali z tej formy płatności, staje się ona często domyślną metodą zapłaty za zakupy – już 69 proc. klientów BNPL rezygnuje z zakupów w sklepach online, które nie udostępniają tej metody płatności, a klienci, którzy choć raz skorzystali z tego rozwiązania, chętnie odraczają płatności też przy następnych transakcjach (prawie 70 proc.). Ta rosnąca popularność BNPL powoduje, że coraz więcej konsumentów deklaruje, że chętnie zrobiłoby zakupy w tym modelu również stacjonarnie – twierdzi tak 88 proc., które skorzystało z tej metody płatności w kanale online.

– Badając oczekiwania naszych klientów, zauważamy ich chęć korzystania z BNPL również podczas zakupów w sklepach stacjonarnych. Widzimy, jak zmieniają się ich postawy i motywacje i to, że płatności odroczone stanowią adekwatną odpowiedź na ich potrzeby. Naszym celem i ambicją jest, aby stały się powszechnie dostępną, domyślną formą rozliczeń za zakupy w obu kanałach sprzedaży – nie tylko online, ale i offline. Jesteśmy niezwykle dumni z uzyskania licencji Principal Member w Visa, która stanowi ważny krok w tej rewolucji na rynku BNPL, ale także w rozwoju naszej organizacji – mówi Radosław Nawrocki, CEO PayPo.

Firma potwierdza, że projekt wdrożenia karty jest już na zaawansowanym etapie. Zgodnie z obecnym trendem rynkowym, PayPo zamierza wydawać karty w postaci wirtualnej i cały proces płatności udostępnić klientom w aplikacji mobilnej.

FinTechy są przykładem innowacyjnego działania, któremu bliski jest przede wszystkim klient i jego unikalne potrzeby. Już od wielu lat prosperujemy w tym sektorze i odegraliśmy istotną rolę w kształtowaniu środowiska, które jest nam dziś znane. Zapewniając dostęp do naszej technologii, globalnej sieci, specjalistycznych programów i porad ekspertów, dążymy do rozwoju najbardziej obiecujących firm z tego obszaru – mówi Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 06.03.2024

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.