Karty kredytowe nie przekonują młodych w USA. Coraz więcej osób wybiera BNPL

  • Lendtech
  • 27.08.2021

Karty kredytowe gwałtownie tracą na popularności, w szczególności wśród młodego pokolenia, które coraz częściej wybiera aplikacje płatnicze i platformy oferujące płatności odroczone – podała firma doradcza Bain & Company.

Już 22 proc. amerykańskich konsumentów w wieku do 25 lat nie korzysta z kart kredytowych. Trend ten ma się pogłębiać – wynika z raportu Bain & Company „No Credit Card” Is the New Credit Card. Nie jest to cecha wyłącznie rynku amerykańskiego – zjawisko odchodzenia od kart kredytowych przez młodych ludzi, czyli tzw. Millenialsów i Generacji Z ma charakter globalny i widoczne jest także w Polsce.

Źródło: Bain & Company

Rynek nie znosi próżni

Z badania Bain & Company wynika także, że rynek nie znosi próżni. Młodzi porzucają karty kredytowe, ale wciąż chcą korzystać z wygodnych opcji finansowania zakupów – dlatego rośnie popyt na tzw. płatności odroczone, czyli Buy Now, Pay Later (BNPL). To duże wyzwanie dla emitentów kart kredytowych, którzy muszą znaleźć sposób na nowe odkrycie ich usługi przez młodych. Na razie im to nie wychodzi i wyraźnie oddają pola providerom BNPL.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy w USA korzystał z nich już co trzeci konsument w wieku od 18-44 lat. O ile BNPL dobrze radzi sobie wśród młodych i osób w sile wieku, o tyle w starszym pokoleniu penetracja jest dużo mniejsza – tylko co dziesiąty konsument w wieku powyżej 55 lat skorzystał z tej formy płatności.

Fintechy muszą być bardziej niezawodne

Branża fintech rozwija się w błyskawicznym tempie, zdobywając coraz większe zaufanie konsumentów na całym świecie. Płatności cyfrowe zyskują zainteresowanie zwłaszcza młodszego pokolenia, dla którego tradycyjne karty kredytowe stają się przeżytkiem z innej epoki – powiedział Paweł Kozub, Starszy Menedżer Bain & Company. – Wraz z upływem czasu ten trend będzie się pogłębiał i wiele wskazuje na to, że plastikowe karty podzielą w przyszłości los płyt DVD – dodaje Kozub.

Badanie Bain & Company zwraca także uwagę na inny problem. Wykorzystanie usług fintech rośnie dynamicznie, ale konsumenci mają coraz większe oczekiwania względem nich, a przede wszystkim zależy im na niezawodności i wygodzie. Z raportu wynika, że fintechy często zawodzą w tej kwestii. Być może dlatego poziom zaufania do nich rośnie wolniej niż liczba użytkowników ogółem.

Wyniki badania i raport „No Credit Card” Is the New Credit Card dostępne są na stronie Bain & Company.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 27.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.