Klarna wprowadza fizyczną kartę płatniczą – póki co w Wielkiej Brytanii

  • Lendtech
  • 26.01.2022

Szwedzka Klarna ogłosiła wprowadzenie tzw. Klarna Card, czyli fizycznej karty płatniczej do użytku w sklepach stacjonarnych w całej Wielkiej Brytanii.

Popularny fintech BNPL chce zapewnić brytyjskim konsumentom jeszcze więcej elastyczności niż do tej pory. Dzięki Klarna Card klienci sklepów stacjonarnych będą mogli zrobić zakupy offline i skorzystać z odroczonej płatności do 30 dni.

Lista oczekujących to już 400 tys. osób

Klarna Card jest już dostępna w Szwecji i Niemczech, a w planach jest uruchomienie produktu w Stanach Zjednoczonych. Brytyjscy konsumenci z niecierpliwością czekają na udostępnienie karty, a lista oczekujących wynosi już 400 tys. osób.

Klarna Card to kolejna po „Pay Now” usługa uruchomiona przez fintech BNPL w ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii. Szwedzki provider wprowadził również szereg ułatwień dla konsumentów, jak np. usunięcie opłat za opóźnienia czy większa elastyczność w zakresie reklamacji.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 26.01.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.