Niemcy preferują zakupy online – raport Klarny

  • Lendtech
  • 02.08.2021

Klarna opublikowała cykliczny raport „Shopping Pulse: Niemcy”. Z ankiety wynika, że niemieccy konsumenci wybierają zakupy online, choć obecna sytuacja pandemiczna pozwala im na wypróbowanie towaru w sklepach stacjonarnych.

Raport Klarny śledzi nawyki zakupowe konsumentów w dziewięciu krajach i na trzech kontynentach. Badanie obejmuje 1 tys. uczestników w każdym państwie i łącznie ponad 9 tys. respondentów na całym świecie. Wielkości próbek są reprezentatywne i zostały wybrane przez agencję badawczą Nepa

Z raportu na temat nawyków zakupowych niemieckich konsumentów wynika, że pandemia na dobre zmieniła przyzwyczajenia klientów. Choć Niemcy chętnie robią zakupy w sklepach stacjonarnych to internetowy shopping cały czas wykazuje trend rosnący.

Rozwój technologiczny i innowacje cyfrowe na dobre zmienią handel detaliczny

Ankietowani konsumenci w aż ośmiu na dwanaście kategorii produktowych wybierali zakupy online. Sklepy stacjonarne wygrywają jedynie w takich segmentach jak żywność, produkty farmaceutyczne, kosmetyki oraz produkty do domu i ogrodu.

Według twórców raportu w nadchodzących miesiącach wszystkie kategorie produktowe odnotują dalszy wzrost w Internecie.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 02.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.