Sezzle uruchamia „Sezzle Capital” – program finansowania merchantów

  • Lendtech
  • 22.07.2021

Amerykański fintech BNPL Sezzle ogłosił uruchomienie „Sezzle Capital” – programu finansowego dla merchantów zapewniającego im szybkie i tanie pożyczki, które mogą wykorzystać na rozwój swojego biznesu.

Program będzie udostępniony partnerom detalicznym z kapitałem obrotowym do 10 mln USD. Partnerem głównym i stroną finansującą jest irlandzki Wayflyer – platforma finansowo-pożyczkowa, która specjalizuje się w obsłudze sklepów internetowych, którym udziela pożyczek od 10 tys. USD. Nie przyjmuje przy tym udziałów czy gwarancji – czytamy na stronie internetowej. Na obecną chwilę Wayflyer ma ponad 300 klientów, którym udzielił ok. 150 mln USD finansowania.

Niedawno, bo w maju Wayflyer pozyskał 76 mln USD na dalszy rozwój, który jak widać ukierunkowany jest na zwiększanie bazy klientów poprzez partnerstwa z dostawcami usług masowych dla merchantów – nic zatem dziwnego, że jest to Sezzle – aspirujący provider BNPL, ale znacznie mniejszy od liderów takich jak Klarna, Afterpay czy Affirm.

Obsługiwana przez Wayflyer platforma pomoże przedsiębiorcom z branży e-commerce w pozyskiwaniu kapitału obrotowego (np. na zakup towaru). Kupców od wieków zawsze cechował wysoki popyt na finansowanie – kupcy internetowi, czyli merchanci – nie są tutaj wyjątkiem.

Sezzle Capital wzmocni branżę e-commerce

Sezzle Capital to rozwiązanie dla firm szukających szybkiego, taniego i bezproblemowego finansowania. Zaletą programu ma być wyższy wskaźnik akceptacji wniosków kredytowych. Przedsiębiorcy, również zagraniczni, nie są najbardziej lubianą grupą kredytobiorców przez banki – z resztą, większość firm, która zgłasza się po dodatkowe finansowanie, już posiada otwarte zobowiązania w bankach. Zwykle chcą więcej – pieniądz jest kluczowym zasobem potrzebnym do skalowania biznesu w sieci.

Apetyt na ryzyko przedsiębiorców jest co do zasady większy niż bankierów, którzy ich finansują. I tutaj w grę wchodzą specjalne firmy pożyczkowe, czy też platformy finansowe, które specjalizują się w finansowaniu konkretnych grup przedsiębiorców.

– Partnerstwo Sezzle z Wayflyer zapewni handlowcom szybki i skuteczny dostęp do finansowania pozwalając im na spokojne rozwijanie swojej działalności. Jednocześnie współpraca obu firm pozwoli na wzmocnienie relacji z klientami – czytamy w komunikacie prasowym.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.07.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.