H&M i Klarna wprowadzają opcję „Zapłać za 30 dni” w sklepach stacjonarnych

  • Lendtech
  • 18.11.2021

Klarna ogłosiła poszerzenie partnerstwa z H&M. Bazując na sukcesie współpracy firm w kanale online w Polsce, H&M będzie udostępniać elastyczne rozwiązania płatnicze Klarny także w swoich sklepach stacjonarnych. Dzięki opcji „Zapłać za 30 dni” polscy konsumenci mogą teraz robić zakupy i płacić za nie w sposób zapewniający im większą elastyczność, wygodę i wybór, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci odsetek i opłat.

H&M jest pierwszym spośród wszystkich partnerów handlowych Klarny w Polsce oferującym innowacyjną metodę płatności „Zapłać za 30 dni” również w tradycyjnych punktach sprzedaży. Rozwiązanie dostępne jest dla uczestników programu lojalnościowego Hello H&M Member a zakupy w ten sposób dokonywane są z poziomu aplikacji H&M za pomocą kilku prostych kliknięć w ekran telefonu. Proces weryfikacji klienta i płatności zajmuje do kilku minut, po których może on zabrać zakupy do domu i skorzystać z wygody płatności nawet 30 dni później.

Jako bank o zasięgu globalnym, naszym celem jest umożliwienie także polskim konsumentom robienia zakupów, płatności i bankowania w sposób dopasowany do ich stylu życia. Dzięki wprowadzeniu rozwiązań Klarny do fizycznych sklepów, pozwalamy ich klientom doświadczyć tych samych ulepszonych wrażeń zakupowych, które stały się udziałem już 90 milionów kupujących online. Ogólnokrajowa sieć sklepów H&M jest doskonałym miejscem na zaprezentowanie tego nowego rozwiązania w Polsce – komentuje Łukasz Dwulit, Head of Business Development w Klarna Polska.

Klarna pomaga w zwiększeniu sprzedaży

W sierpniu nawiązaliśmy współpracę z Klarną, aby zaoferować naszym klientom online w Polsce możliwość wyboru płatności odroczonych. Ich pozytywny odbiór skłonił nas do udostępnienia tej formy płatności we wszystkich sklepach stacjonarnych H&M. To kolejny ważny krok w naszej strategii omnichannel i kolejne działania w celu zapewnienia polskim klientom najwyższej jakości doświadczeń podczas zakupów w H&M – mówi Mehmet Arisoy, Regional Manager East Europe w H&M.

Rozwiązania płatnicze Klarny są już dostępne w sklepach stacjonarnych na innych rynkach poza Polską. W samych Stanach Zjednoczonych fizycznych punktów sprzedaży pozwalających płacić z Klarną przy kasie jest ponad 60 000. Wdrożenie rozwiązań Klarny pozwala markom osiągać 65-proc. wzrost średniej wartości pojedynczych zakupów w tradycyjnych, stacjonarnych salonach sprzedaży. Dziś kupujący lubią przełączać się między kanałami, dlatego łatwości i wygody robienia zakupów doświadczonych w kanale online, oczekują teraz również w sklepach stacjonarnych.

Naszym celem jest bycie preferowanym partnerem wzrostu dla wszystkich naszych merchantów, a zdolność umiejętnego łączenia tradycyjnych i internetowych zakupów ma kluczowe znaczenie. Konsumenci oczekują, że będą cieszyć się doskonałymi doświadczeniami zakupowymi zawsze i wszędzie. Teraz dajemy polskim klientom to, co najlepsze z obu światów i cieszymy się, że możemy to robić we współpracy z H&M – dodaje Łukasz Dwulit, Head of Business Development w Klarna Polska.

Jak to działa?

  • Usługa jest dostępna dla obecnych i przyszłych uczestników programu lojalnościowego Hello H&M Member i aktywowana przez aplikację mobilną lub stronę internetową H&M

  • Przy kasie użytkownik przedstawia dostępny w aplikacji mobilnej kod QR i jako metodę płatności wybiera “Zapłać później”

  • Od tego momentu transakcją zarządzać będzie Klarna, która szybko zweryfikuje zdolność klienta do zaciągania zobowiązań, przeprowadzając tzw. soft credit check. Po dokonaniu zakupu pełna informacja o transakcji jest przekazywana na konto aplikacji mobilnej i strony internetowej programu lojalnościowego Hello H&M Member, a konsument może dokonać płatności w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów.

/Klarna/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 18.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.