Kolejna runda Klarny. Wycena giganta może wynieść 40 mld USD

  • Lendtech
  • 31.05.2021

Szwedzka Klarna szykuje się do nowej rundy finansowana. Prognozowana wycena to 40 mld USD. Fintech może liczyć na wsparcie m.in. japońskiego Softbanku – jednego z największych globalnych inwestorów na rynku fintech.

Podczaj ostatniej rundy w marcu 2021 roku Klarna została wyceniona na 31 mld USD, a pozyskane fundusze zamknęły się w kwocie 1 mld USD. Teraz analitycy oczekują, że zebrana kwota będzie niższa trochę niższa, ale mimo tego spodziewana wycena to 40 mld USD.

Klarna przymierza się także do IPO – na razie nie wiadomo na którym parkiecie, ale rozważany jest Nowy Jork i Londyn. Wybór zależy m.in. od klimatu regulacyjnego. Przypomnijmy, że konkurencji Klarny, czyli Affirm, Afterpay i ZIP są już notowani na giełdzie.

Bug, który może słono kosztować

Ogłoszenie rundy finansowania zbiegło się z naruszeniem bezpieczeństwa danych Klarny. Pracownicy firmy podejmują już działania mające na celu przywrócenie funkcjonowania platformy – podało CNBC.

Z powodu buga Klarna musiała wyłączyć swoją aplikację. Na skutek błędu cześć użytkowników miała dostęp do podglądu do kont innych klientów – jak utrzymuje gigant BNPL był to wynik błędu ludzkiego w czasie update aplikacji.

Naruszenie trwało ok. 31 minut, a problem dotyczył ok. 9500 użytkowników. Klarna w oświadczeniu napisała, że mimo błędu dane kart i numeru rachunków nie zostały ujawnione. Jak do tej pory to najpoważniejsza awaria Klarny.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 31.05.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.