Revolut wchodzi na rynek płatności odroczonych z ratami Pay Later

  • Lendtech
  • 24.06.2022

Revolut wchodzi na europejski rynek płatności odroczonych. Nowa usługa ratalna pod nazwą Pay Later rozbudowuje istniejącą ofertę produktów Revolut i pomaga klientom uzyskać większe korzyści z ich pieniędzy.

Revolut wchodzi na rynek płatności odroczonych z ratami Pay Later

Usługa Pay Later od Revolut to pierwszy w Irlandii produkt ratalny z odroczoną płatnością, który wykorzystuje przyznany limit kredytowy i bierze pod uwagę zdolności zakupowe klienta. Revolut daje klientowi pełną kontrolę decyzji, kiedy chce skorzystać z rat Pay Later i nie ogranicza wyboru do wybranych sklepów.

Pierwsi klienci w Irlandii otrzymali już dostęp do płatności odroczonych Pay Later. Usługa stopniowo obejmie 1.9 miliona dorosłych klientów firmy w Irlandii. W tym czasie Revolut przygotowuje debiut usługi na kolejnych rynkach w Europie, począwszy od Polski i Rumunii, gdzie Pay Later może pojawić się jeszcze w tym roku.

Uprawnieni klienci mogą skorzystać z rat Pay Later przy zakupach do maksymalnej kwoty 499 EUR opłaconych kartą Revolut, zarówno fizyczną jak i wirtualną ze zmiennym numerem, która zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa transakcji online – jej numer jest niszczony po każdej płatności.

Klienci Revolut mogą rozłożyć dowolny wydatek zakupowy na trzy miesięczne raty, pierwsza rata jest opłacana z góry, w momencie płatności a kolejne w drugim i w trzecim miesiącu. Opłata w wysokości 1,65% za każdy rozłożony na raty wydatek jest uiszczana przy okazji zwrotu drugiej i trzeciej raty. Po przyznaniu dostępu do usługi Pay Later, klienci mogą aktywować ją w dowolnym momencie, jednym kliknięciem w aplikacji, przed dokonaniem płatności za wybrane zakupy. Następnie, mogą obserwować status płatności i spłaty w sekcji Karty, lub w sekcji Pay Later. Raty Pay Later można spłacić wcześniej, bez dodatkowych opłat.

Niezależnie czy chodzi o zakup nowej pralki, czy opłacenie wakacyjnej wycieczki, lub kupno prezentu dla bliskich, klienci Revolut mogą skorzystać z rat Pay Later u dowolnego usługodawcy, który akceptuje płatności Revolut w sklepie stacjonarnym lub online. W przeciwieństwie do niektórych płatności odroczonych dostępnych na rynku, usługodawca nie musi podpisywać z Revolut żadnej umowy, a Revolut nie obarcza sklepu żadną opłatą z tytułu transakcji Pay Later.

Revolut bada zdolność zakupową klientów. Robi to między innymi łącząc się z kontem klienta poprzez otwartą bankowość (Open Banking). W ten sposób, w procesie underwritingu, firma ocenia zdolność kredytową i zakupową klienta oraz decyduje o przyznaniu dostępu do usługi Pay Later. Obecnie, najwyższy dostępny limit kredytowy wynosi 499 EUR, ale każdy klient otrzyma (lub nie) indywidualny limit w drodze oceny zdolności kredytowej.

Nowa usługa ratalna Pay Later posiada wewnętrzny system, który wspiera bezpieczeństwo finansowe klientów i sprawdza, czy klienta stać na swobodne korzystanie z limitu. W przeciwieństwie do niektórych produktów typu “kup teraz, zapłać później” dostępnych na rynku, Revolut ma zdolność dokonywania kompleksowej analizy zdolności kredytowej jeszcze przed daną transakcją, w przeciwieństwie do praktyki przyznawania kredytu ratalnego po transakcji w punkcie sprzedaży.

Raty Pay Later to kolejne już narzędzie w portfolio usług Revolut, których celem jest umożliwić zarządzanie wszystkimi wydatkami z poziomu jednej prostej aplikacji. Wartość rynku płatności odroczonych typu “kup teraz, zapłać później” w ciągu najbliższych 5 lat w Europie oceniana jest na 680 miliardów GBP. Produkt ratalny Pay Later od Revolut odpowiada na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługę płatności odroczonych, w sposób odpowiedzialny, ze szczególnym uwzględnieniem zdolności zakupowej klienta. Pay Later rozszerza istniejącą ofertę kredytową Revolut (m.in. kredyty online, karty kredytowe, zapłać za nocleg w obiekcie), by docelowo spełnić wszelkie potrzeby kredytowe klientów.

Płatności odroczone to dynamicznie rosnąca gałąź rynku finansów osobistych i wydatków konsumenckich. Cieszymy się mogąc rozszerzyć oferowane przez nas usługi o raty Pay Later –  powiedział Joe Heneghan, CEO Revolut Europe.

Pay Later od Revolut da naszym klientom większą kontrolę i elastyczność w zarządzaniu finansami osobistymi w sposób odpowiedzialny. Pozwoli im rozkładać koszty zakupów na trzy kolejne raty. Takie podejście mobilizuje do spłaty zadłużenia w ciągu dwóch miesięcy – zamiast polegania na odnawialnym limicie na karcie kredytowej, która nie kładzie takiego nacisku na szybkie uregulowanie zobowiązania – dodaje.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 24.06.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.