• Lendtech

Klarna udostępnia nową apkę w Wielkiej Brytanii

Klarna zaprezentowała nową funkcjonalność umożliwiającą brytyjskim użytkownikom korzystanie z rozwiązania „Pay in 3” w dowolnym sklepie internetowym bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej.

Aplikacja jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych, Australii i Szwecji, a korzysta z niej średnio 6,5 miliona osób każdego miesiąca.


Apka Klarny pozwoli Brytyjczykom na podzielenie płatności na trzy nieoprocentowane raty bez względu na to czy wybrany sklep internetowy ma podpisaną umowę z szwedzkim fintechem czy nie. Słowem, umożliwi klientom na skorzystanie z odroczonej płatności także w przestrzeni stacjonarnej.


Ponadto apka integruje także takie funkcjonalności jak ograniczenie wydatków osobistych i kontrola miesięcznych budżetów. Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji klienci Klarny mogą spersonifikować udostępniane im treści takie jak ulubione sklepy, powiadomienia o rabatach i porównywarki cenowe – czytamy w informacji prasowej.


Klarna podkreśla przewagę nad przestarzałym modelem kredytowym


Prezentacja nowych funkcjonalności idzie w parze z kampanią reklamową podkreślającą przewagi oferty Klarny nad tradycyjnymi kartami kredytowymi. Informację wzmacnia komunikat o tym, że w 2020 roku Brytyjczycy na odsetki i opłaty związane z kartami kredytowymi wydali 5,7 mld GBP.


/AP

EF Connect Talks PIONOWE.gif