Klarna i Doconomy obliczą ślad węglowy

  • Lendtech
  • 28.04.2021

Szwedzki fintech Klarna obliczy ślad węglowy 90 milionów klientów. W tym celu nawiąże współpracę z Doconomy – start-upem wspierającym ekologiczny tryb życia.

Coraz więcej fintechów bardzo poważnie podchodzi do tematu zmian klimatycznych i ochrony środowiska naturalnego. Szwedzka Klarna nie jest wyjątkiem i w ramach prowadzonych działań chce wysyłać swoim klientom informacje o śladzie węglowym zakupów, których dokonali za jej pośrednictwem.

Analiza CO2, którą otrzymają klienci Klarny, oparta jest na Aland Index – wskaźniku opracowanym przez Doconomy do monitorowania śladu węglowego w płatnościach i fintechach. Klarna udostęni kalkulator w swojej aplikacji za darmo, tak by każdy konsument mógł podejmować racjonalne i zrównoważone decyzje zakupowe, a przez to mieć wpływ na stan planety.

Do 2030 roku Klarna zmniejszy emisję CO2 o 50%

To nie jedyne proklimatyczne działania Klarny. Z okazji Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia, fintech uruchomi platformę Giveone.com. W ramach tej inicjatywy Klarna przeznaczy 1% swojej ostatniej rundy finansowania, która wyniosła aż 1 mld USD. Mowa zatem o 10 mln USD, które spółka zamierza przeznaczyć na projekty wspierające ochronę środowiska naturalnego.

Gigant BNPL zapowiedział również, że do 2030 roku zmniejszy własną emisję CO2 o 50%. Firma co roku będzie także wspierać inicjatywy i projekty klimatyczne takie jak m.in. zalesianie i ochrona lasów czy redukcja emisji gazów cieplarnianych.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.04.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.