MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Kolejny startup BNPL zebrał niezłą sumkę od inwestorów

Kolejny fintech BNPL otrzymał wsparcie od inwestorów. Szwedzki Zaver właśnie pozyskał 5 mln USD, a zebrane środki ma zamiar przeznaczyć na inwestycje m.in. w oferowanie pożyczek ratalnych w punktach sprzedaży, głównie finansując dobra trwałego użytku i usługi np. dentystyczne.

Szwedzki Zaver pozyskał 5 mln USD na dalszy rozwój - powiadomił serwis Techcrunch. Fintech na początku swojej startupowej kariery skupiał się na płatnościach typu P2P i w 2019 roku na rozwój tej metody płatności - popularnej na skandynawskim rynku - pozyskał 1,2 mln USD.


Ale obecnie jednym z głównych trendów płatniczych są odroczone płatności i właśnie w tym kierunku zamierza rozwijać się Zaver. Jak widać - nie jest to zły wybór, bo inwestorzy dosyć hojnie (m.in. VCs Inbox Capital i Inventure) wspierają fintechy, które wdrażają lub zamierzają wdrażać odroczone płatności. Zaver chce się teraz skupić na ofercie finansowania dóbr trwałego użytku, które definiuje jako przedmioty i usługi np. dentystyczne czy te oferowane w branży beatuy, o nieco wyższej wartości i takie, których nie kupuje się codziennie. Ponadto szef Zavera Amir Marandi zapowiedział, że spółka zainwestuje w swój produkt, zwiększy zespół oraz zbada możliwości ekspansji zagranicznej.


Zaver wierzy, że odejdziemy od kart płatniczych, a płatności mobilne to przyszłość


Założyciele Zaver, od samego początku istnienia fintechu, czyli od 2016 roku, głoszą śmiałą, ale chyba już coraz częściej potwierdzaną tezę, że karty płatnicze, a szczególnie karty kredytowe, najlepsze czasy mają już za sobą. Teraz konsumenci chcą płatności mobilnych realizowanych za pośrednictwem portfeli cyfrowych i wygodnych aplikacji.


Docelowym rynkiem Zaver mają być dobra trwałego użytku, w tym zakupy realizowane w sklepach stacjonarnych. Główne usługi, które zamierza rozwijać fintech to polecenie zapłaty (direct debit) czy też raty w punkcie sprzedaży. To co wyróżnia spółkę to działanie w branżowej niszy, gdzie dominują stosunkowo niskie marże, ale za to finansuje się zakupy o wyższej wartości./AP/LP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif