• Lendtech

OpenPay udzieli rat na zabiegi chirurgiczne

OpenPay - australijski dostawca usług BNPL, jako pierwszy fintech z sektora odroczonych płatności debiutuje na polu ochrony zdrowia, oferując ratalne opłaty za planowe operacje.Nowa usługa OpenPay jest odpowiedzią na rynkowe tendencje wykorzystywania odroczonych płatności w różnych sektorach e-commerce. Było kwestia czasu, aż odroczona płatność będzie wykorzystywana w opiece zdrowotnej, aczkolwiek jest to dosyć zaskakujące i może być uznawane za kontrowersyjne. Z drugiej strony, BNPL to metoda płatności, która wypiera karty kredytowe - wykorzystanie kredytówek do płatności za usługi medyczne kontrowersji nie wzbudza, więc za jakiś czas BNPL również oswoi się z tym tematem.


Nowa usługa na razie przez pół roku


Umowa między OpenPay i szpitalem, w którym będzie realizowany pionierski program, została zawarta na razie na pól roku. Po tym okresie - można napisać, że pilotażu - obie strony podejmą decyzje o ewentualnym przedłużeniu współpracy.


Naturalnie fintech liczy na sukces, twierdząc, że wejście w nowy sektor zapewni klientom łatwiejszy dostęp do specjalistycznych procedur medycznych. Zobaczymy za pół roku.


/AP

EF Connect Talks PIONOWE.gif
Reklama linkedin EF Connect 22.gif
Najlepszy newsletter o lendtech

Masz News?
Napisz do nas
kontakt@lendtech.pl

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle

Fundacja Lendtech, z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejska 12, kod 00-490, 

NIP: 701-072-74-92, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS: 0000695962 Adres e-mail: fundacja@lendtech.pl.

Zasady i polityka prywatności.