2% na koncie oszczędnościowym w Aion Bank

  • Lendtech
  • 30.11.2021

Aion Bank podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN. Korzystniejsze warunki czekają na klientów planu Smart 1,5% oraz All-Inclusive 2% w skali roku, bez limitów kwotowych. Nowe warunki będą dostępne od 1 grudnia.

Rekordowe poziomy inflacji nie umykają uwadze Polaków, którzy aktywnie poszukują możliwości zarabiania na swoich oszczędnościach. Aż 4 na 5 czynnych zawodowo osób dostrzega wzrost cen, szczególnie benzyny i żywności.

Wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych

Aion Bank jest w pełni cyfrowym bankiem w Polsce, który daje możliwość założenia konta w kilka minut z poziomu aplikacji mobilnej. Spośród szeregu oferowanych usług mobilnych najpopularniejszym produktem banku są konta oszczędnościowe. Od momentu debiutu w sierpniu instytucja pozyskała ponad 20 tys. klientów i zdobyła zaufanie Polaków, którzy powierzyli jej miliard złotych w depozytach.

Bank zdecydował się na zmiany w oprocentowaniu kont oszczędnościowych w planach Smart (1,5% w PLN) oraz All-Inclusive (2% w PLN).

Oprocentowanie w darmowym planie Light pozostaje na tym samym poziomie i wynosi 1% w PLN, jak również oprocentowanie kont oszczędnościowych w EUR, które niezmiennie wynosi – w zależności od planu od 0,5% do 1% w skali roku.

Pierwsze miesiące Aion Banku w Polsce pokazały, że nasza oferta jest dobrą odpowiedzią na aktualne wyzwania związane z galopującą inflacją. Z tego względu postanowiliśmy zwiększyć oprocentowanie, tak aby zaoferować jeszcze większą wartość klientom naszych płatnych planów – na jasnych i uczciwych zasadach. Klient może dowolnie wpłacać i wypłacać środki, bez utraty odsetek ani narzuconych limitów kwot komentuje Karol Sadaj, Country Head Poland Aion Banku.

Konta oszczędnościowe nie są jedynym narzędziem do walki z inflacją. Drugim najpopularniejszym rozwiązaniem ochrony wartości i pomnażania swojego majątku są Aion Globalne Inwestycje, które zyskują coraz większą popularność wśród Polaków.

Inwestycje sposobem na inflację

Oprócz kont oszczędnościowych, Aion Bank daje dostęp do globalnej platformy inwestycyjnej, również z poziomu aplikacji mobilnej. Pomimo niskiego progu wejścia w Aion Globalne Inwestycje – wynoszącego 20 EUR – blisko połowa klientów przeznaczyła na ten cel już ponad 1 000 EUR, podczas gdy średnia wartość portfela jest dużo wyższa i wynosi ponad 5 000 EUR. Co ciekawe, inwestują nie tylko Millenialsi czy Generacja Z – największa grupa klientów platformy to 40-latkowie. Przedstawiciele tej grupy mają również najbardziej dynamiczny profil ryzyka i najczęściej inwestują w portfele skupione na globalnych wzrostach gospodarek lub nowej post-pandemicznej rzeczywistości.

/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 30.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.