Visa wraz z ConsenSys wspomaga centralny bank kryptowalut

  • Lendtech
  • 19.01.2022

Gigant technologiczny połączył siły z ConsenSys – firmą zajmująca się skalowaniem Ehereum. Współpraca ma pomóc centralnemu bankowi kryptowalut (CBDC) w zniwelowaniu luki w stosunku do tradycyjnych instytucji finansowych.

Visa planuje, że dzięki współpracy z ConsenSys klienci będą mogli korzystać z powiązanej z CBDC karty lub portfela cyfrowego, wszędzie tam gdzie płatności za pomocą Visa są akceptowane. CBDC zyska dostęp do usług finansowych, a rządowe wypłaty będą bardziej efektywne, ukierunkowane i bezpieczne. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja dla decydentów.

Wiosną programy pilotażowe

Przy pomocy zespołów kryptograficznych banki centralne będą mogły rozpocząć już wiosną tego roku procedury wdrożenia i programy pilotażowe.

Popyt na usługi kryptograficzne cały czas rośnie. Visa ogłosiła na początku grudnia utworzenie pionu doradczego do spraw kryptowalut. Inicjatywa ma pomóc instytucjom finansowym w rozwoju działalności w tym zakresie.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 19.01.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.