PayPal wprowadza możliwość zakupu kryptowalut w Wielkiej Brytanii

  • Lendtech
  • 23.08.2021

Brytyjscy użytkownicy PayPala mogą już kupować i płacić kryptowalutami za pośrednictwem swojego portfela cyfrowego. Wielka Brytania to drugi po USA kraj, gdzie PayPal wdrożył taką możliwość.

Użytkownicy logujący się na swoje konto PayPal w Wielkiej Brytanii mają już dostęp do kryptowalut, a także możliwość skorzystania z materiałów edukacyjnych na ich temat. W tym również materiały dotyczące ryzyka zakupu kryptowalut.

Brytyjczycy kupią kryptowaluty za pomocą PayPala

Wielka Brytania to drugi po USA kraj, gdzie PayPal wdrożył usługi płatności w kryptowalutach. Użytkownicy mogą też je kupować za pośrednictwem swojego portfela cyfrowego w serwisie PayPal – zarówno logując się do niego w aplikacji mobilnej, jak i w wersji desktopowej. Wśród dostępnych kryptowalut są Bitcoin, Etherum, Litecoin i Bitcoin Cash.

PayPal zapowiedział wprowadzenie możliwości zakupu kryptowalut, jak i dokonania płatności za ich pośrednictwem już pod koniec 2020 roku. W styczniu usługa została udostępniona dla użytkowników w USA, którzy zyskali możliwość płatności w krypto w 30 mln sklepów internetowych. Już sama zapowiedź PayPala zbiegła się ze znacznym wzrostem kursu bitcoina – rajd trwał do maja 2021 roku. W tym okresie silniejsze otwarcie na rynek krypto ogłosiły też inne znane marki np. Mastercard czy Visa.

PayPal mocno rozwija swoją ofertę. Prócz wprowadzenia kryptowalut, należy wspomnieć m.in. o uruchomieniu usługi Pay in 4, czyli odroczonej płatności z planem ratalnym. Obecnie kurs PayPala wynosi 276 USD – blisko 100 USD więcej niż rok temu. Nic dziwnego – ten amerykański gigant płatniczy ma już ponad 400 mln użytkowników, z tego ponad 1 mln w Polsce.

Kurs bitcoina wraca powyżej 50 tys. USD

Obecnie kurs bitcoina wynosi ponad 50 tys. USD. Bitcoin wrócił zatem do ceny z początku maja 2021 roku. W międzyczasie kurs BTC zaliczył spektakularne spadki, ale tez i wzrosty. Jednym z motorniczych krypto rollercastera był miliarder Elon Musk, który za sprawą swoich publikacji na Twitterze potrafił wywołać znaczny wzrost lub spadek kursu BTC. Kryptowaluty znalazły się też w ogniu regulacji – m.in. za sprawą chińskiego bana na krypto i debtaty publicznej, która naciska na organy regulacyjne, by podjęły temat wprowadzenia większych wymogów nadzorczych wobec giełd kryptowalut.

 

Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter. Zdobądź ekspercką wiedzę i aktualne informacje o fintech & lendtech. Zapisz się tutaj.

 

/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 23.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.