Klienci sklepów Decathlon mogą korzystać z Oney Raty

  • Lendtech
  • 19.05.2021

Decathlon jest kolejną siecią handlową, którą wdrożyła Oney Raty. Tym samym klienci sklepów sportowych mogą w pełni zdalnie zawrzeć umowę kredytową i rozłożyć na raty płatności za zakupy stacjonarne. Usługa dostarczana jest przez Oney Polska.

Wdrożenie usługi w tej sieci było poprzedzone pilotażem w 5 sklepach.

– Misją Decathlon jest umożliwienie uprawiania sportu jak najszerszej grupie osób. Wierzymy, że dzięki wprowadzeniu bezpiecznych i łatwych narzędzi kredytowych, sprawimy, że jeszcze więcej miłośników sportu będzie mogło sięgnąć po wymarzone sprzęty, które pozwolą im pracować nad formą i dbać o zdrowie – mówi Wojciech Kozłowski, rzecznik prasowy Decathlon.

Oney Raty pozwala klientom Decathlon wygodnie sfinansować zakupy, a jednocześnie zaoszczędzić czas, który normalnie spędziliby w stacjonarnym punkcie kredytowym. Dziewięciu na dziesięciu klientów deklaruje, że poleciłoby Oney Raty znajomym i rodzinie. Klienci doceniają przede wszystkim szybkość i łatwość procesu. Uzyskanie kredytu zajmuje mniej niż 10 minut. Na stronie oneyraty.pl podaje się kwotę kredytu i liczbę rat oraz wypełnia krótki wniosek. Następnie odbywa się weryfikacja tożsamości jedną z dwóch metod: Blue Media (przelew weryfikacyjny ) lub Kontomatik (logowanie do konta bankowego). Na koniec kupujący akceptuje umowę i płaci w kasie otrzymanym kodem kreskowym. Wszystko dzieje się online, bez potrzeby weryfikacji kredytu przez kasjera.

Zaletami Oney Raty są niskie koszty kredytu

Żyjemy w czasach przyspieszonej adaptacji do nowych technologii. Klienci oczekują, że większość, jeśli nie wszystkie usługi, będą realizowane tu i teraz. Do niedawna szybkie i proste finansowanie zakupów było możliwe tylko w e-commerce. Usługi w sklepach stacjonarnych wyraźnie odstawały pod tym względem, dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić. Także nasi partnerzy namawiali nas do stworzenia prostego i intuicyjnego narzędzia pożyczkowego. Efektem są Oney Raty, jedyne na rynku, od początku do końca digitalowe rozwiązanie kredytowe dedykowane sklepom i usługom stacjonarnym – mówi Stephane Tanter, prezes Oney Polska.

Dodatkowymi zaletami Oney Raty są niskie koszty kredytu, okresowe promocje, w czasie których Oney proponuje raty 0% oraz minimum formalności. Kredytobiorca nie musi przekazywać obsłudze sklepu żadnych dokumentów, ani podawać jej swoich danych.

Partnerem Oney Raty jest Smartney

Oney Raty to nowoczesna aplikacja webowa, która może zostać wdrożona w dowolnym sklepie stacjonarnym lub punkcie obsługowym niezależnie od branży i skali. Implementacja tego rozwiązania jest prosta. Możliwe są dwa modele współpracy: z integracją techniczną Oney Raty z systemem kasowym lub bez. W pierwszej opcji, by zrealizować płatność, kasjer skanuje kod widoczny na smartfonie klienta. W modelu bez integracji kasowej, przeznaczonym przede wszystkim dla małych sieci handlowych i punktów usługowych, partnerom udostępniania jest webowa platforma, gotowa do wdrożenia bez zaangażowania działów IT. Dzięki temu, że cały proces przebiega online, nie powoduje on wydłużenia obsługi na kasie.

Partnerem odpowiedzialnym za dostarczenie rozwiązania pożyczkowego jest Smartney. To młody fintech, również należący do Grupy Oney. Jego misją jest między innymi dostarczanie mądrych i nowoczesnych rozwiązań finansowych.

/Komunikat Prasowy

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 19.05.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.