Squarespace idzie na giełdę. Ostatnia wycena to 10 mld USD

  • Lendtech
  • 07.05.2021

Kreator witryn internetowych Squarespace idzie na giełdę – ostatnia wycena spółki sięgała 10 mld USD. Squarespace zdecydował się na direct listing na giełdzie w Nowym Jorku. Debiut zapowiedziany jest na maj 2021 roku.

Squarespace to firma zajmująca się budową i hostingiem stron internetowych. W marcu fintech pozyskał od inwestorów 300 mln USD na dalszy rozwój, a wyceniony został na 10 mld USD. Teraz udaje się na giełdę wykorzystując coraz popularniejszą metodę notowania bezpośredniego (direct listing). Spółka zarejestrowała 40 mln akcji.

Tym samym Sqarespace dołączą do takich startupów technologicznych jak Roblox Corp i Coinbase, które również zadebiutowały na giełdzie na drodze bezpośredniego notowania. Akcje Squarespace pojawią się na nowojorskiej giełdzie 19 maja.

Kreatory witryn internetowych i sklepów online

Squarespace został założony w 2003 roku w akademiku Uniwersytetu Maryland przez Anthonego Casalenę. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych kreatorów witryn internetowych – dosyć popularny wśród sklepów online, gdyż zawiera moduły ułatwiające wejście do branży e-commerce i sprzedaż w sieci (w tym przyjmowania płatności).

Największy konkurent Squarespace to izraelski WIX – spółka notowana jest na Nasdaq od 2013 roku. W ostatnich 12 miesiącach kurs jej akcji wzrósł 3 krotnie i obecnie WIX wyceniany jest na ok. 17 mld USD.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 07.05.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.