Usługa „Płać kartą i wypłacaj” dostępna w sklepach sieci Biedronka teraz także dla posiadaczy kart Visa

  • Lendtech
  • 16.08.2023

Usługa „Płać kartą i wypłacaj” pozwala na wypłatę gotówki przy okazji dokonywania zakupów. Ta opcja jest już dostępna dla posiadaczy kart Visa, także zbliżeniowo, również przy płatności smartfonem, w 2 tysiącach sklepów sieci Biedronka. Usługę mogą też realizować klienci z plastikiem Mastercard.

Usługa „Płać kartą i wypłacaj” dostępna w sklepach sieci Biedronka teraz także dla posiadaczy kart Visa

Jak skorzystać z usługi „Płać kartą i wypłacaj”? Ta opcja jest dostępna podczas zakupów w sklepach sieci Biedronka, za które płatność realizowana jest kartą Visa lub Mastercard. Wypłata gotówki jest możliwa już przy transakcjach zakupu powyżej 1 zł, jednak w kasie sklepu musi znajdować się odpowiednia ilość gotówki. Płacąc za zakupy kartą, smartwatchem czy smartfonem, należy poinformować kasjera o zamiarze wypłaty pieniędzy.

W ramach usługi możliwa jest także wypłata wielokrotności 50 zł, ale nie więcej niż 300 zł (tj. 50 zł, 100 zł, 150 zł, 200 zł, 250 zł i 300 zł). Z usługi można skorzystać wielokrotnie danego dnia. Serwis nie jest dostępny w kasach samoobsługowych. Biedronka nie będzie pobierać opłat za skorzystanie z usługi, a ewentualne opłaty pobierane są tylko przez bank, który wydał kartę.

Należy podać kasjerowi kwotę wypłaty i włożyć lub przyłożyć kartę do terminala płatniczego przy kasie. Wypłata jest zawsze zabezpieczona kodem PIN do karty, a jej minimalny poziom to 50 zł. Pobrana w gotówce kwota jest doliczana do wartości zakupów w sklepie Biedronka – powiedziała Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor ds. operacji finansowych w sieci Biedronka.

Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy i dzięki naszej technologii pomagać konsumentom i firmom płacić i otrzymywać płatności w sposób, który najbardziej im odpowiada – dodała Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

W grudniu ub.r. w wybranych sklepach Biedronki prowadzony był pilotaż programu cashback. Jego wyniki, a także zainteresowanie klientów sieci tą usługą spowodowały, że od 20 marca br. stała się ona dostępna w znacznie większej liczbie placówek dla posiadaczy karty Mastercard, a obecnie mogą z niej korzystać również osoby używające kart z logo Visa.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 16.08.2023

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.