IBM wprowadza pakiet rozwiązań dla banków i instytucji finansowych

  • Lendtech
  • 14.04.2021

SAP dołączył do ekosystemu obejmującego ponad 90 partnerów i firm sektora FinTech, które już współpracują z IBM przy rozwoju tego pakietu.

 

Źródło: IBM

Oprócz Bank of America firma IBM współpracuje z kilkoma globalnymi instytucjami finansowymi, takimi jak BNP Paribas, Luminor Bank, MUFG i innymi, a także z ponad 90 niezależnymi dostawcami oprogramowania (ISV) oraz dostawcami usług typu Software as a Service (SaaS). W ramach dzisiejszego ogłoszenia, SAP dołączył do ekosystemu IBM Cloud for Financial Services, aby oferować klientom zróżnicowany zestaw aplikacji do wdrożenia za pośrednictwem tej platformy.

„Razem z największymi bankami na świecie i niezależnymi partnerami pracujemy nad wypracowaniem standardów w zakresie wdrażania chmury w branżach podlegających ścisłym regulacjom, tak aby poprawiać bezpieczeństwo wprowadzanych innowacji i zgodności z przepisami” – powiedział Howard Boville, kierownik IBM Hybrid Cloud Platform. „Koncentrując się na bezpieczeństwie danych dostarczanych dzięki zaawansowanym możliwościom szyfrowania, takim jak usługi IBM Cloud Hyper Protect Crypto, chcemy zmniejszyć ryzyko w łańcuchu dostaw dla banków, ubezpieczycieli i innych podmiotów z branży usług finansowych, przyspieszając jednocześnie czas, w jakim mogą one napędzać innowacje i korzystać z nich”.

Bezpieczna platforma zaprojektowana z myślą o otwartych innowacjach

Dzięki dostępności IBM Cloud for Financial Services branża usług finansowych, wraz z partnerami technologicznymi, może teraz budować aplikacje przy użyciu Red Hat OpenShift, migrować obciążenia maszyn wirtualnych i tworzyć profile zgodności w swoich obciążeniach roboczych, aby pomagać w obsłudze ciągłych potrzeb w zakresie zgodności. Instytucje świadczące usługi finansowe mogą teraz przyspieszyć swoją transformację w kierunku rozwiązań chmurowych dzięki wbudowanym zabezpieczeniom i mechanizmom kontroli zgodności IBM Cloud for Financial Services, zarówno dla natywnych obciążeń w chmurze, jak i VMware.

Platforma IBM Cloud for Financial Services jest oparta na chmurze IBM Cloud, najbezpieczniejszej w branży i najbardziej otwartej chmurze dla firm, która wykorzystuje Red Hat OpenShift jako podstawowe środowisko Kubernetes do zarządzania skonteneryzowanym oprogramowaniem na przestrzeni całego przedsiębiorstwa i obejmuje ponad 200 opartych na API, natywnych dla chmury usług PaaS do tworzenia nowych i ulepszonych aplikacji natywnych w chmurze. Deweloperzy i partnerzy ekosystemu mogą budować i modernizować w bezpiecznym środowisku, aby wprowadzać innowacje dla współczesnych klientów.

 

Ochrona danych dzięki poufnemu przetwarzaniu

Aby chronić dane zarówno obciążeń Cloud Native jak i VMware, IBM Cloud for Financial Services wykorzystuje opracowane przez IBM funkcje poufnego przetwarzania czwartej generacji oraz szyfrowanie „Keep Your Own Key” dostarczane przez usługę IBM Hyper Protect i wspierane przez najwyższy dostępny na rynku poziom certyfikacji bezpieczeństwa1. To zapewnia przedsiębiorstwom wspieraną przez technologię kontrolę nad własnymi kluczami szyfrowania, dzięki czemu klienci są jedynymi, którzy mogą kontrolować dostęp do swoich danych. To samo zabezpieczenie sprzętowe umożliwia poufne przetwarzanie danych, co oznacza, że instytucje finansowe mogą przetwarzać krytyczne dane w zabezpieczonej enklawie we współdzielonym środowisku chmury.

Aby ułatwić wdrażanie chmury klientom usług finansowych, IBM opracował platformę IBM Cloud for Financial Services, która pomaga spełniać obowiązujące w ściśle regulowanej branży wymogi dotyczące bezpieczeństwa i przepisów. Centralnym elementem platformy jest struktura IBM Cloud Framework for Financial Services, która zapewnia zestaw branżowych mechanizmów kontroli bezpieczeństwa i zgodności, umożliwiając bezpieczne korzystanie z danych wrażliwych dla banków w chmurze publicznej. Została ona opracowana we współpracy z Bank of America i Promontory, światowym liderem w dziedzinie doradztwa w zakresie zgodności z przepisami w sektorze usług finansowych, i będzie nadal utrzymywana przez IBM Financial Services Cloud Council, kierowaną przez Howarda Boville’a, kierownika IBM Hybrid Cloud Platform.

SAP dołącza do ekosystemu IBM Cloud for Financial Services

IBM Cloud for Financial Services stworzył rosnący ekosystem ponad 90 dostawców oprogramowania, aby umożliwić organizacjom świadczącym usługi finansowe integrację ofert dostawców zewnętrznych i modernizację podstawowych aplikacji w celu poprawy obsługi klienta. Dzięki dodaniu SAP klienci mogą teraz szybko współpracować z największą firmą zajmującą się aplikacjami dla przedsiębiorstw w zakresie swoich obciążeń.

IBM przeprowadzi dostawców ISV i SaaS przez każdy etap procesu wdrażania, który obejmuje ocenę techniczną i bezpieczeństwa, migrację obciążeń oraz weryfikację gotowości, zaprojektowaną z uwzględnieniem ryzyka stron trzecich i czwartych. IBM Cloud for Financial Services zawiera strukturę mechanizmów kontroli zaprojektowaną tak, aby pomagać instytucjom finansowym zmniejszać wydatki i przyspieszać wzrost przychodów, a jednocześnie wspierać bezpieczny i zgodny z przepisami ekosystem partnerów.

Ten proces wspiera inicjatywy partnerów w zakresie zgodności z wymaganiami IBM Cloud Framework for Financial Services i pozwala na skuteczne wdrażanie dzięki systematycznemu podejściu wspieranemu przez zespoły IBM odpowiedzialne za technikę, bezpieczeństwo i zgodność z przepisami.

 

/Komunikat Prasowy

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 14.04.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.