Mastercard z Microsoft ulepszają technologię ochrony tożsamości

  • Lendtech
  • 27.04.2022

W ramach współpracy z Microsoft firma Mastercard ogłosiła wprowadzenie na rynek ulepszonego rozwiązania do obsługi tożsamości, które ma na celu usprawnienie zakupów online i zwalczanie oszustw cyfrowych.

Mastercard z Microdoft ulepszają technologię ochrony tożsamości

Mastercard reaguje na wciąż zmieniającą się rzeczywistość i potrzeby sektora e-commerce. Popularność zakupów online ma również przełożenie na liczbę oszustw cyfrowych, a szacuje się, że straty z tego tytułu sięgnęły już około 50 mld USD.

Nowe funkcje Digital Transaction Insights

Fintech dostrzegł ten problem i we współpracy z firmą Microsoft opracował rozszerzenie swojej usługi Digital Transaction Insights. Narzędzie wzbogacone zostało o funkcje takie jak uwierzytelnianie nowej generacji oraz analizy decyzji w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie zapewnia instytucjom finansowym dodatkowe informacje potrzebne do optymalizacji ich decyzji autoryzacyjnych i zatwierdzania bardziej autentycznych transakcji.

Microsoft będzie pierwszym partnerem Mastercard który podzieli się swoimi spostrzeżeniami i dokona integracji z nowym rozwiązaniem Digital Transaction Insights w kilku liniach biznesowych. Posłuży do tego Microsoft Dynamics 365 Fraud Protection czyli technologia wykorzystująca sztuczną inteligencję do wykrywania oszustw w czasie rzeczywistym.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 27.04.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.