Czysta3.vc inwestuje w pierwszą polską platformę do zarządzania chmurą hybrydową

  • Lendtech
  • 16.09.2021

Chmury obliczeniowe stały się codziennością praktycznie wszystkich organizacji korzystających z technologii przetwarzania informacji. Coraz większą rolę odgrywa również racjonalne podejście do kwestii kosztów, jak i bezpieczeństwa przetwarzania danych. Dlatego też organizacje coraz częściej decydują się na strategie, które umożliwiają globalne obniżenie wydatków związanych z utrzymaniem posiadanych środowisk. Już od dawna w wielu organizacjach nie mamy do czynienia z chmurą obliczeniową rozumianą jako monolit. Często w jednej organizacji funkcjonuje wiele chmur obliczeniowych w różnych technologiach, zlokalizowanych w różnych miejscach zarówno w ramach datacenter będących własnością danej firmy, czy instytucji, jak i poza nimi.

Taka strategia ma głęboki sens, bo przecież racjonalne jest, żeby krytyczne dane przechowywać w chmurze prywatnej zbudowanej w technologiach enterprise’owych, czy tez open-source’wych, a mniej krytyczne przetwarzać w chmurze publicznej. Potocznie takie środowiska nazywamy chmurą hybrydową. Tylko jak sprawnie i skutecznie zarządzać tak złożonymi środowiskami? Jak je rozliczać? Jak pogodzić bezpieczeństwo oferowane przez chmurę prywatną z elastycznością chmury publicznej?

CloudOval – platforma do zarządzania hybrydowym środowiskiem chmurowym

Odpowiedzi na te pytania udziela produkt wytworzony przez najnowszą inwestycję funduszu czysta3.vc – CloudOval. CloudOval jest platformą do zarządzania hybrydowym środowiskiem chmurowym. W pierwszej kolejności pozwala na zarządzanie z jednego miejsca chmurami zbudowanymi w różnych technologiach takich, jak VMWare, Oracle, czy tez open-source’owy OpenStack. W drugiej zaś pozwala na podłączenie najpopularniejszych chmur publicznych.

Użytkownicy chmury mają swoje konta tylko w jednym miejscu – w CloudOval i mogą z poziomu tej aplikacji zarządzać w sposób spójny swoimi środowiskami zlokalizowanymi w różnych chmurach obliczeniowych, wykonanych w różnych technologiach.

CloudOval – wybór pomiędzy chmurą publiczną i prywatną

„CloudOval daje użytkownikom wolność wyboru pomiędzy chmurą publiczną i prywatną, jak również powoduje, że użytkownik nie uzależnia się ani od vendora konkretnej technologii, ani od dostawcy konkretnej chmury publicznej” – przekonuje Adam Dyszkowski, Founder i członek zarządu CloudOval Sp. z o.o.

„CloudOval wprowadza do środowiska chmurowego pierwiastek rozliczalności. Dzięki modułowi billingowemu, każdy użytkownik wie, ile zasobów zużył w jakiej części hybrydowej chmury obliczeniowej. Ponadto w najbliższych miesiącach produkt zostanie wzbogacony o funkcjonalność, która w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji umożliwi optymalizację konfiguracji infrastruktury sprzętowej, w której chmura obliczeniowa działa, w zależności od charakterystyki usług przez nią oferowanych. Wprowadzi to zupełnie nową jakość w obszar zarządzania chmurą obliczeniową wewnątrz organizacji.” – dodaje Krzysztof Szczygieł, drugi Founder i członek zarządu firmy.

Technologia CloudOval jest uniwersalna

„Wiele badań rynkowych potwierdza, że zagadnienia związane z zarządzaniem, kontrolą i optymalizacją kosztów przetwarzania danych w chmurze, będą stanowiły największe wyzwanie dla organizacji w najbliższych latach. Niebagatelną kwestią jest również zbyt mała dostępność wysokiej klasy specjalistów z dziedziny przetwarzania chmurowego. Już teraz wiele organizacji boryka się z problemami z tego powodu. CloudOval doskonale adresuje te potrzeby. Dzięki możliwości zarządzania różnymi technologiami chmurowymi z jednego miejsca oraz ścisłej kontroli procesów związanych z powoływaniem i modyfikacją środowisk obliczeniowych, CloudOval umożliwia osiągnięcie znaczących oszczędności w obszarze zarządzania i administracji chmurą.

Nie bez znaczenia dla naszej decyzji o wejściu w tę inwestycję jest fakt, że technologia CloudOval jest bardzo uniwersalna i może być stosowana bez względu na branżę oraz w dowolnym regionie geograficznym. Jest to w portfelu Czysta3.vc kolejna inwestycja o aspiracjach globalnych.” – podsumowuje Szymon Janiak, partner zarządzający i współzałożyciel funduszu Czysta3.VC.

/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 16.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.